Jesenná turistika prospieva zdraviu aj nálade

Športovať vonku sa oplatí nielen na jar a v lete, ale aj v jesennom období. Krásna pestrofarebná príroda a čerstvý vzduch prospieva fyzickému aj duševnému zdraviu. Pohyb zvyšuje kondíciu, nabíja telo energiou, zbavuje organizmus stresu a prináša pocit radosti.

Chôdza patrí k najpopulárnejším fyzickým aktivitám - zlepšuje kondíciu, spaľuje tuky a prevetrá hlavu. Viete, ako si zahriať pred turistikou svalstvo? Ešte pred tým, ako sa vyberiete na túru, postavte sa na jednu nohu, uchopte chodidlo druhej a pritiahnite si ho ku zadku.

Tak natiahnete prednú stranu stehna a potom to isté urobte aj s druhou nohou. Chrbát si pred chôdzou rozhýbte tak, že sa postavte rovno, ruky pokrčte v lakťoch a jemne nimi švihajte zo strany na stranu tak, aby sa vytáčal aj trup. To pomôže zahriať stuhnutý chrbát predtým, než začnete kráčať. A pokiaľ si pred túrou ponaťahujete aj bedrá, skvelo si tým uvoľníte aj kríže. Do jesenného počasia si však na túru pripravte aj vhodné oblečenie.

Športové oblečenie a obuv

V horskom prostredí nikdy nepodceňte význam oblečenia. Každý športovec v exteriéri potrebuje v jesennom období okrem pláštenky aj turistické nohavice alebo kvalitné tepláky. Skvelým tipom sú tepláky Nike, ktoré sú na túry maximálne vhodné.

Mikiny je dobré voliť z funkčných materiálov. Northfinder mikiny s obojstranným zipsom patria medzi najuniverzálnejšie športové oblečenie. Počas babieho leta však voľte modely z funkčných materiálov a s kapucňou.

Na horách je počasie v jesennom období nevyspytateľné - raz je chladno, potom zasa teplo, preto je dôležité premenlivému počasiu prispôsobiť oblečenie aj pokrývku hlavy. Pánska aj dámska turistická obuv má byť v tomto ročnom období pevná, teplá a pohodlná. V sychravom a daždivom období je veľmi dôležitá dostatočne hrubá a nešmykľavá podrážka.

Obuv musí mať vhodné materiálové zloženie a nízku hmotnosť. Pokiaľ patríte ku rekreačným turistom, ktorí sú náchylnejší na únavu, jesennú turistickú obuv do horského prostredia si vyberajte obzvlášť pozorne.

Pravidelný pohyb vonku

Turistika úžasne podporí zdravie a zvýši kondíciu - posilňuje srdce a cievy, svaly a kĺby, dýchací a tráviaci systém. Chôdza v jesennej prírode pôsobí na telesnú schránku aj na psychiku ako liek. Okrem toho, že prospieva telu, podporuje aj sviežu myseľ.

Kto chce byť fit, ten by mal svoje zdravie pravidelne posilňovať túrami v horskom prostredí, ktoré pozitívne ovplyvňujú nielen imunitný systém, ale aj dobrú náladu. Babie leto je na krásne turistické výlety ako stvorené, toto obdobie si treba užívať plnými dúškami.


Lucas Henry

I read this post your post so nice and very informative post thanks for sharing this post,We supply fresh yellow corn here's our site : importer.tradekey.com

Gaspura

Kedysi som jeseň úplne nemala rada, mi to prišlo také pochmúrne a také proste smutné, že skončilo leto a už bude len zima. A teraz nie je nič lepšie, než keď sa môžem ísť poprechádzať a všade je tak pekne farebno.

board

Hey buddies I am new here and I want to share some info about the game. The best poppyplaygame.io game for girls and youth are now launched and normally people play this game for a time pass but this game is amazing and I also used to play this game. You guys at least try this game and then tell me how it is.