Parkinsonova choroba je progresívne neurodegeneratívne ochorenie. Podkladom vzniku Parkinsonovej choroby je nedostatok dopamínu - látky, ktorá slúži ako prenášač biologickej informácie medzi bunkami.
Parkinsonova choroba je druhým najčastejším neurodegeneratívnym ochorením, predovšetkým staršieho veku. Vo svojom pozvoľnom nástupe je zo začiatku takmer nespozorovateľnou chorobou. Postupne však neúprosne redukuje motorické (pohybové) i kognitívne (poznávacie) schopnosti pacienta a obmedzuje jeho pracovné a sociálne aktivity.
Parkinsonova choroba je pomerne častým neurologickým ochorením. Vo vekovej kategórii nad 60 rokov sa vyskytuje u 1 % obyvateľov. Aké sú hlavné príznaky a štádiá tejto choroby? Čo všetko sa u človeka mení?
Parkinsonova choroba je neurodegeneratívne ochorenie, ktoré postihuje špeciálne oblasti nervového systému, ktoré sa podieľajú na riadení pohybu. Najviditeľnejším príznakom ochorenia je tras, ktorý sa vyskytuje asi u troch štvrtín pacientov.
Parkinsonova choroba je neurodegeneratívnym ochorením, ktorého výskyt neustále rastie - predovšetkým u ľudí nad 60 rokov. Aj keď ide o nevyliečiteľnú chorobu, liečba formou terapie môže pacientovi výrazne pomôcť.