Ak by vo svete nezúrila pandémie COVID-19 a pokračovalo by sa v súčasne nastavených iniciatívach za odstraňovanie rodových nerovností medzi mužmi a ženami, tzv. rodovú rovnosť by sa vo svete podarilo vyriešiť za 108 rokov.
Testy odhalili prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2 v semene 13% skúmaných mužov infikovaných ochorením COVID-19. Došlo u nich k ovplyvneniu objemu a pohyblivosti spermií. Zatiaľ nie je jasné, či ide o doživotný následok nákazy.
Podľa odhadov lekárov trápia ťažkosti s prostatou až 650 tisíc mužov len v Českej republike. Celosvetovo sú to samozrejme stámilióny. Viac ako polovica týchto mužov problémy celkom prehliada. Následné problémy potom môžu naozaj veľmi znepríjemniť život.
Mužská antikoncepcia je téma, ktorá nie je veľmi diskutovaná v spoločnosti. Čo o tejto téme vedia muži a aký majú na ňu názor, sa snažil zistiť český sociológ PhDr. Oldřich Čepelka. Na čo všetko prišiel a aké sú výsledky jeho prieskumu medzi mužmi?
Pokiaľ muž nechce, aby jeho partnerka otehotnela, má len pár prirodzených možnosti ochrany. Vedci však testujú aj alternatívu v podobe mužskej antikoncepcie. Na túto možnosť sa mužov pýta český sociológ Čepelka prostredníctvom anonymného dotazníka.
Raritou sa stali práve gentlemani. V uliciach nájdete rôznych ľudí, ale gentleman to s najväčšou pravdepodobnosťou nebude. Kam sa všetci vytrácajú? Môže za ich stratu moderná doba?
Podľa posledných štatistík 37 percent Slovákov trpí nadváhou, 16 percent slovenských žien a mužov obezitou. Môže sa zdať, že Slováci na svoju váhu rezignovali. Tak to však to nie je.
Neplodnosť v časti populácie u niektorých jednotlivcov neznamená, že je ohrozená existencia ľudstva. Dnes registrujeme zvýšenú neplodnosť aj v súvislosti s nezdravým a neprirodzeným, čiže xenobiotickým spôsobom života.
Rakovinu krčka maternice spôsobuje vírus HPV (ľudský papilomavírus). Prenáša sa najmä pohlavným stykom a sídli v pohlavných orgánoch, kde začína infekciu. Nádor sa následne vyvinie za približne 15 mesiacov. HPV je v súčasnosti najčastejšia sexuálne prenosná infekcia, s ktorou sa počas života stretne cez 80 % populácie.
Nebolo to tak dávno, keď sme na pultoch našich obchodov dostali kúpiť maximálne tak klasické strapcové paradajky. Cherry paradajky boli, najmä kvôli cene, pre väčšinu z nás nedostupné. Postupne sa však začali presadzovať a rastúci trend si zachovávajú aj dnes.