Kuracia kapsička na grile

Recept na kuraciu kapsičku na grile

Kuracie prsia očistíme, umyjeme, trošku naklepeme a pozdĺžne narežeme, aby nám vznikla kapsička. Zvonku osolíme, okoreníme a necháme trošku odstáť (cca 30 min.). Potom kapsičku naplníme podľa nášho "gusta" - ja napĺňam plátkom mozarelly, plátkom paradajky a posypem nakrájanou čerstvou bazalkou. Môžeme pridať aj inú sezónnu zeleninu, napr. plátok cukety alebo mäsu chtivý plátok šunky. Naplnenú kapsičku uzavrieme tak, že ju celú priečne "previažeme" plátkom slaninky, ktorý buď previažeme a spevníme nitkou alebo špáradlom (prip. podľa možnosti) a grilujeme.

Ako prílohu podávame napr. zemiačky pečené v pahrebe (kým sa nám ugriluje mäso) alebo grilovanú zeleninu, ktorú si pripravujem takto:

Rôznu sezónnu zeleninu, ako napr. baklažán, cuketu, papriku, paradajky, ale aj šampiňóny, banány a pod., nakrájame na väčšie plátky, ktoré pred grilovaním krátko marinujeme v marináde z oliv. oleja, bieleho alebo červeného vína, sójovej omáčky a rôznych byliniek. Touto marinádou ich priebežne potieram aj počas pečenia.

Ako inú alternatívu grilovania vrelo odporúčam grilovaný plesnivý syr, ktorý potrieme oliv. olejom a obalíme v zmesi byliniek. Zabalíme do alobalu, ktorý sme vytreli olejom, pevne zabalíme a pečieme na grile.