Bazalna teplota aka ma kedy byt?

Príspevok v téme: Bazalna teplota aka ma kedy byt?
Rebeka23

ahojte.Mam taku otazocku niekde som tu davnejsie citala ze aj bazalnou teplotou sa da zistit ci je zena tehotna... chcela som sa opytat ci vlastne kazda zena ma taku istu teplotu ako cez neplodne dni a cez plodne dni... mohol by mi niekto kto ma skusenosti napisat aka by mala byt teplota ked nemam plodne dni,ked mam plodne dni a ked by som ostala tehotna aka bude teplota? ci to je blbost?a ked mi skoncia plodne dni tak teplota bude taka ako v neplodne dni? dakujem za odpovede :) a tesim sa na ne

xxxxxxxxxxxx

Moja mama mala bazalnu teplotu nizsku a bola tehotna nemala nad 37..a este mala aj menstruaciu do 4 mesiaca.A potom ako?Len gynekolog zisti a krv.Pasiky a tehotenske testy.Urobis si 4.Dva ti ukazu tehotnost a dva nie.A zase len vrazas do testov.

Mimi83

Od zaciatku cyklu - az do ovulacie by mala byt teplota nizsia. Ovulaciou sa bazalna teplota zvysuje - a je takto zvysena az do dalsieho cyklu. Pokial dojde k otehotneniu, zvykne uz tato teplota zostat "hore". Na zapisovanie bazalnej teploty mozno pouzivat napr menstruacny kalendar na www.zienky.com alebo aj ine. :)

nektamar

ahojte kocky vie mi niekto poradit ? pred 5 dnami som to mala dostat ale prislo to len sem tam kvapka a jemne spinenie a moja bazalna teplota vcera 37,2 dnes 37,8 nejako sa mi to nepaci.a nemam moznost ist k lekarovi ani kupit test lebo som v zahranici a pracujem na ostrove a najblizia lekaren je 5 hodin cestovania.mozte mi pomoct?

Netehulka

Ja by som sa skor spoliehala na polohu krcku maternice. Nieco si o tom nastuduj, pred ovulaciou sa meni jeho poloha z nizsej na dost vysoku, len si to musis odsledovat kazdy den 2x, lebo s tej neplodnej nizskej polohy sa posunie aj medzi 12-24 hodin, ja som tak vedela ci ovulacia ma prist, alebo este nie.
Meranie teploty sa mi zdalo malo efektivne. A ovulacne testy to potvrdili.

motylicek555

AHOJ ,mala som mmens,,14.9 a trvala do 19teho s priatelom sme skusali o babo 20.9potom 23 a 29.9.no a neviem kedy som mala plodne dni lebo mam nepravidelnu tak na 25 od zaciatku ms.som to dostala vzdy no a bazalnu som si merala od 22.9 a stale mam nad 37 alebo 37 od 22.9 az do dneska 4.10 rano som mala 37,2

Morzsi

1- 5 deň menštruácia BT sa nemeria
6 deň okolo 36,6
7 deň medzi 36, 5 - 36, 9
8 deň detto
9 deň detto
10 deň detto
11 deň detto
12 deň detto
13 deň detto
14 deň 37, O - 37, 5
15 deň musí byť cca 4- 5 dní " čiara "
vtedy prebieha ovulácia životnosť vajíčka je 12 až 24 hodín !!!
medzi 37, 2 - 37, 5 povedzme " 37, 4
16 deň 37, 4
17 deň 37, 4
18 deň 37, 4
19 deň - začína "skákať" 37, 3
2O deň 37, 4
21 deň 37, 2
22 deň 37, 5
23 deň 37, 3
24 deň 37, 4
25 deň 37, 1
26 deň 37, 3
27 deň 36, 9
a na druhý deň ráno je menštruácia

bazálnou teplotou sa NEDÁ zistiť či je žena tehotná

príznaky tehotnosti sú

nepravdepodobné :
- zvýšené slinenie
- zle
- závrate
- mdloby
- vynechanie menštruácie
- bolesti prsníkov

pravdepodobné
- prítomnosť beta HCG v krvi a moči
- vynechanie menštruácie
- zdurenie prsníkov
- rôzne chute
- rozne pachy
- odpadnutie

isté
- vyšetrenie ultrazvukom
- zväčšenie brucha

datelinka

rebeka, je spoľahlivá na určenie času ovulácie, ale nie na určenie plodných dní. keď sa BT zvýši, už máš cca 4 dni plodné dni.

Rebeka23

samozrejme ze v posve :D teplomer som mala polozeny na nocnom stoliku takze som pohla a naciahla sa akurat rukou:D