Silikónové prsia

Príspevok v téme: Silikónové prsia
chrustik2

Ahojte baby..Rozhodla som sa a vlastne uz konecne odvazila dat si silikonove prsia,viete mi poradit nejakeho dobreho alebo viac ako len dobreho chirurga?Zatial dakujem ;-))
..................................................................................

ZDRAVIE.sk:
Prosím odporcov silikónovým implantátov, aby rešpektovali, že je táto téma zameraná pre ich zástankyne. V prípade, že chcete hovoriť o ich nedostatkoch, prosíme v inej téme.

v girl

Lucka je aj tu na fore?? a ako vidim je krasna aj v telke..videla som velmi vela jej fotiek co nafotila s profesionalnymi fotografmi a je krasna aj bez retuse :)

angie77

a ešte som našla pre všetky inštrukcie čo sa smie a nesmie po opke

Po operácii

Pravdepodobne budete cítiť bolesť niekoľko nasledujúcich dní po operácii. Bolesť je výraznejšia pri operácii, kedy je implantát vložený pod sval. 2-5 dní po operácii budete užívať lieky proti bolesti (analgetiká). Bolesti postupne ustúpia.

Z kliniky budete pravdepodobne prepustená po 1-2 dňoch. Pred prepustením vám môžu byť vymenené obväzy a odstránené dreny, čo záleží na pracovisku a operatérovi. Odstránenie stehov pri kontrole za 7-10 dní, podľa zvyklostí pracoviska.

Umiestnenie jaziev

Doporučuje sa nosiť elastickú podprsenku. Väčšinou ju dostanete na pracovisku, kde sa zákrok vykonáva. Dobu jej nosenia určí operatér. Obvykle je to po dobu 4-8 týždňov a ďalej potom pri športových aktivitách. Niekedy chirurg môže doporučiť aj zdravotný pás. Používa sa častejšie pri prístupe z podpažia, aby tlačil na vytvorený kanál. Ďalej sa dá tiež indikovať pri vložení implantátu pod sval, aby ho tlačil smerom dole a všeobecne v situáciách, kedy podprsenka nie je dostačujúca. Nutnosť jeho použitia stanoví opäť operatér.

Doporučenia pooperačných masáží pŕs sú rôzne, podľa pracoviska a typu použitých implantátov. Niektorí ich vôbec nedoporučujú. Naopak, dlhodobé tlakové masáže jaziev sú vhodné. Sprchovanie prsníkov je doporučované až po zahojení rany.

Prvý týždeň po operácii kľudový režim, polehávať. Na niekoľko prvých dní si zaistite výpomoc v domácnosti a k deťom.

Pokračovať v bežných denných aktivitách a vykonávať ľahšie domáce práce môžete za 10-14 dní. Všetko záleží tiež na pociťovanej bolesti. Do 6 týždňov sa vyvarujte zdvíhaniu paží nad horizontálu.

Ťažšie práce, zdvíhanie bremien, cvičenie, posilovanie a iné športové aktivity najlepšie postupne, až po dvoch mesiacoch po operácii a v elastickej podprsenke. Intímny styk vykonávajte v priebehu prvého mesiaca po operácii veľmi opatrne.

Navštíviť solárium a opaľovať sa je možné 14 dní po operácii, je však lepšie sa s týmito aktivitami príliš neponáhľať. Jazvy musia byt kryté náplasťou, alebo ošetrené krémom s vysokým ochranným faktorom a to po dobu minimálne pol roka po zákroku.

Po operácii by ste mali byť schopná sa vrátiť do zamestnania za 10–14 dní, v závislosti na obtiažnosti práce, ktorú v zamestnaní vykonávate.

Po 3 mesiacoch býva výsledok augmentácie považovaný za trvalý.

Ak je koža prsníkov po operácii vysušená, môžete aplikovať zvlhčujúci krém niekoľkrát denne. Buďte opatrná, nenapínajte pokožku pri určitých pohyboch a vyvarujte sa kontaktu so šitou oblasťou.

Svojho chirurga musíte navštíviť, kedykoľvek vaše prsia zmenia tvar, či konzistenciu (prsník bude zatvrdlý) alebo sa objavú akékoľvek prejavy zápalu. Lekára je doporučené navštíviť ťiež po akomkoľvek údere do pŕs (autonehoda, pád z výšky atď.) Bežné kontroly sú po 1 mesiaci, po 3 mesiacoch a po 1 roku. Po 10 rokoch, potom kontrola aj s ultrazvukom. Ďalej pravidelne každých 5 rokov zopakovať ultrazvukové vyšetrenie. Systém kontrol závisí na pracovisku. Niektoré pracoviská kontroly nevykonávajú.

Vždy sa striktne riaďte pokynmi svojho lekára.

Implantát zatieňuje približne 20% tkaniva prsnej žľazy pri mammografii. Preto je treba zvážiť použitie inej vyšetrovacej metódy, napr. monografie (ultrazvuk) alebo magnetickej rezonancie.

Pacientky, u ktorých bola vykonaná augmentácia prsníkov so zavedením implantátu nesmú podstúpiť diatermiu (liečebné prehrievanie orgánov priechodom vysokofrekvenčného elektrického prúdu). Mohlo by dôjsť k extrémnemu zahrievaniu implantátu, vnútorným popáleninám a eventuálnemu prasknutiu implantátu.

angie77

olivka 21

toto som našla :

Nemali by ste jesť a piť 6 hodín pred časom plánovanej operácie. Lieky obsahujúce kyselinu acetylsalicylovou ( ako je Acylpyrin, Aspirin, Alnagon, Mironal atd.) možu zvýšiť krvácanie v priebehu a po operácii, a preto by sa nemali užívať asi týždeň pred plánovanou operáciou. Operáciu nie je vhodné vykonávať v období menzes, ale nemusí to byť dôvod k odloženiu operácie. Je vhodné sa dohodnúť so svojím gynekológom ohľadne vysadenia antikoncepcie. Súčasný názor je antikoncepciu ponechať a preventívne podať lieky proti zrážaniu krvi - nízkomolekulárny heparin (např. Fraxiparin, Clexan, Fragmin..)

Predpokladá sa, že neprekonáte akútne ochorenie v období asi troch týždňov pred plánovanou operáciou (viróza, nachladnutie a pod.). Akékoľvek ochorenie oznámte svojmu lekárovi.

Ak fajčíte, naplánujte úplne fajčenie vynechať jeden až dva týždne pred vašou operáciou a nepokračujte v ňom najmenej dva týdne po operácii.

olivka21

Tak predoperacne mam za sebou,snad v krvi nezistia nejaku chorobu,lebo som prechladnuta sakra. Oddnes beriem antibiotika,snad budem do buduceho tyzdna fit. Vy ste nemali niektora 12dni pred opkou antibiotika?

campa

Janica 25

Tak zajtra mas velky den konecne si ich uvidis v plnej krase, tak pofot nejake fotecky a pochval sa aj nam, ale v galerke som ta nenasla?

janica25

Campa

ja idem zajtra tak som zvedava a hlavne ako vyzeraju.no veru cim si musime prejst no dufam ze to bude uz len lepsie a lepsie.mne prava ruka aj tak neako strpla taha ma to ze nemozem s nou robit normalne pohyby a to palenie tiez hroza uz nech si mozeme vyc.hutnavat prsicka