Aky krem na opalovanie pri mori

FromLenka

Ahoj u mňa na blogu -odkaz odstránený- ti odporúčam dva príspevky:
-odkaz odstránený- to je krém s vyšším faktorom a potom som si veľmi obľúbila značku Lush, ktorá sa dá objednať z ČR, je to len 10 faktor a je neskutočný! Ja mám alergiu na slnko a toto ma veľmi chráni a nespálim sa. Len je dôležité sa častejšie natierať. Príspevok o tomto nájdeš tu: -odkaz odstránený- Som aj na FB ako FromLenka, vždy pridávam aktuálne články. :)

keksik333

tento rok je top opalovacie maslo sun od vivaco.sk a na udržanie zdravej pokožky je perfektné, lahko sa nanasa a dobre sa rozotiera, rychlo vstrebava a chrani cely den

BioVevericka

Ja používam Bio Beauté a nemám žiadne výhrady až na tú cenu možno, len to je každý bio krém drahý :/ aj lavera má super krémy, no tie sú tiež pecky čo sa ceny týka. No kupujem cez notino a sledujem -odkaz odstránený- tak to mávam lacnejšie. Plus tam kupujem aj kopec iných bio produktov a hlavne prírodné krémy, lebo tie sa vstrebávajú do pokožky, takže o to viac je dôležité aby boli nezávadné.

wondergrey

my sme tento rok išli do opaľovacieho masla SUN Argan oil SPF 20 s arganovým olejom pre rýchle zhnednutie a nič lepšie som doteraz nemala

Perilka

Ja si balím tento - notino.sk nakoľko mám citlivú pokožku - som atopik :( ale tento bioderma krém mi krásne chráni pokožku ;)

RNG

Zdrava expozicia na slnko napr pri mojej bielej kozi je asi 15 minut. Kokosovy olej to predlzi na hodinu az dve. Keby som chcel byt na slnku dlhsie, pouzil by som krem s faktorom 15 az 30 podla dlzky expozicie.
Klobuk a kosela s dlhymi rukavmi maju faktor od 10 do 20
Ja sim kremy vyrabam sam a regulujem SPF faktor od 4(cisty kokosak) do SPF 30
(3 % jemneho, 0.1 mikron velke castice kyslicniku zinocnateho/zinc oxide)

lost

k tomu vit.d - ten faktor 120 by odfiltroval ten vit.d ci on tieto veci prepusti?

mne ide cisto o to aby som nebol prilis hnedy (pasmo blizko k rovniku) a zaroven aby som zbytocne neprovokoval rakovinu koze alebo nepodporoval jej sarnutie.. ja nechcem v 35 vyzerat ako 70 rocny..

lost

tak ja neviem, ak by som isiel k moru, zobral by som si faktor 120 :)

nestojim o rakovinu koze.. a nepotrebujem byt opaleny.. pretoze by mi este ukradli tu opalenu kozu..

delphia

lost a nenapadlo ti, ze tak aj preto, lebo fotosyntezou sa v kozi tvori vit.D a ten je velmi dolezity pre kosti, zuby, imunitu?

..a opali aj pocas prace a pobytu v prirode- praca v zahradke, kosenie travy na dvore, tura,... takze ten, kto je opaleny, tak dla teba sa tym chvali, ze ma na dovolenku??? :D (pritom mozno ma len velky dvor, ktory treba kosit)

dragonicka

ja som sa nikdy nezvykla spalit, opalim sa rychlo a pekne do hneda... tak som natieranie dost flakala. Len ak mi to napadlo, natrela som sa tym nubianom.
No a minuly rok sa mi to po dovolenke vypomstilo, ked sa mi vyhodili biele pigmentove skvrny na nohach. Tento rok som sa zacala opalovat striedmo, tvar a plecia OF 30, zvysok tela 15-20. Biele flaky sa mi nastastie postupne opalili.
Ale tazko radit aky faktor pouzit, ked existuje niekolko fototypov... Ale urcite sa natieraj, aby si nedopadla ako ja.