Zapcha - babske rady proti nej

pisticka

Opat vas idem pytat o radu. Uz som sa davnejsie informovala ohladne toho toho, co na zapchu. Spominala som, ze ma trapi tak raz za mesiac zhruba. Teraz mi to ozvalo po dlhsej dobe, od leta asi prvy raz. Som myslela, ze uz budem mat pokoj, ale zase sa to vratilo. Myslite, ze to moze byt aj nieco vaznejsie?

annninka

Tak to je super, nemám rada, keď aj na niektoré lieky od bolesti potrebujem predpis a mám kvôli takejto banálnosti otravovať lekára. A tie balenia sú aké? Ešte mi napadlo. Dá sa objednať aj online? Som si zvykla takto nakupovať, tak že aj toto by som mohla takto vybaviť.

anetta1000

Freduska55 po dlhšej dobe som zase tu, tak sa ťa chcem popýtať, že ako sa má mamina. Či sa jej už polepšilo a čo jej teda zabralo. Dufaú, že už sa má lepšie. Viem, čo je to za patálie, keď je takto niekomu.

ivcaP

Tato co som zacala uzivat je Optifibre od Nestle. No to som si aj ja vsimla, ze uz kadekde sa daju kupit. Tato sa predava ale v lekarni, ale normalne bez predpisu. Takze nemusis behat za doktorom, aby ti ju predpisal. Len sa treba rozhodnut, ze ktore balenie si vyberies, ci to vacsie alebo mensie. Ja som na skusku zobrala to mensie.

freduska55

Uz dlho ju uzivas? Akoze nemysli, ze ci dlhodobo, ale tak celkovo, ze kedy si ju spoznala a ci ju aj viackrat vyuzila, ked hovoris, ze zakazdym mas do zasoby doma nieco. My sme uz takmer vyuzivali to male balenie, tak pojdem po to vacsie najblizsie. Som ju spomenula aj mamine, tak ta chcela, ze aby som aj jej rovno kupila, ked budem mat cestu.

annninka

No ale počkaj, tých je viacero druhov, to viem. Ty máš teda s ktorou skúsenosť? A rovno mi môžeš aj napísať, že kde by som ju kúpila. Lebo niektoré sa dajú kúpiť aj normálne v potravinách, iné zase skôr s obchodoch so zdravou výživou a videla som aj lekárni nejaké. Tak aby som nemusela behať kade tade a zháňať.

lienerka55

freduska55 tiez som presne ako ty kupila najskor to male balenie, ale tak sa mi fajn osvedcila, ze ked som druhy raz isla kupovat, tak potom som uz rovno to vacsie kupila. ono sa aj lepsie cenovo vyplati ako to male. takze doma mam zakazdym uz nieco do zasoby.

freduska55

Bola som sa popytat v lekarni teda. Pani bola mila, sme si pokecali. Hovorila, ze tiez ma s touto vlakninou skusenost a dobre jej zaucinkovala. Tak som si povedala, ze asi na tom nieco bude a vyskusam. Mozem povedat, ze u mna tiez fungovala fajn. Vzala som si len to mensie balenie, ako som aj hovorila. Ale na dalsi raz, ak bude treba, tak kupim rovno to velke stvrt kilove.

ivcaP

Tak to budeme mat asi nieco podobne potom podla toho co si pisala. Tepla voda? Tak to by som ani ja nevypila. O slivkach som pocula, to poznam, ale taketo tie babske rady, no neviem, nemala som pocit, ze by mi nieco z toho zaberalo. Vies co? Vlaknina u mna tomu pomohla. Uzivam ju, ked citim, ze zase ide na mna nieco obdobne. Par dni si ju davam, nie zase nejak dlhodobo, aj ked moze sa, ked problemy pretrvavaju.