Otázky na RNG

RNG

To je jedno v akom stave mas ten zapal criev, ci uz len v pociatocnom(IBS),,pokrocilom(crohn) alebo katastrofalnim(ulcerozna kolitida, kde sa na stenach criev tvoria vredy)
Riesenie je rovnake: vybudovat si dobru probioticku floru v crevach a potlacit vsetky skodlive mikroby, co sposobuju zapaly a poskodzuju crevne steny.
Aj uvedena triphala(extrakt) aj enzymaticka zmes su vyborne. Este si zozen nieco protizapalove, tj boswelin alebo curcuminoidy s bioperinom, dobre najdes napr od firmy dr Best a serrapeptazu, tiez od dr Best, 120 000 IU na kapsulu.
Modifikovane citrusove pektiny a arabinogalaktany su asi najucinnejsie v crevach, ale odporucam brat zmes vsetkych, tj aj psylium, aj inulin aj glucomannan, lebo propbiotika potrebuju pestru stravu, tak isto ako aj my.
A pozri sa na tie produkty aj z priameho dovozu cez iherb.com alebo swansonvitamins.com
lebo dovozca na tebe musi zarobit, tj platis aj jeho zisk v cene.

martinsos

Toto psylium mám doma www.vemica.eu ešte by som mal kúpiť aspoň toto? www.vemica.eu a v akom pomere to miešať? + tie probiotíka čo mám doma mám brať z jablkom ako som čítal?

martinsos

Mám crohnovú chorobu nie ulceroznu , (mám chytené aj tenké črevo nie len hrubé a zápal je v celej stene čreva nie len na povrchu) tá triphiala môže byť táto? m3.aimg.sk a tie enzými viem zohnať tu na SK od jedného dodávatela čo to objednáva z usa a má tie NOW alebo potom od doctors best m4.aimg.sk ten boswelin alebo kurkumin nemá v ponuke :-/ ani ten berberín :-/

RNG

Nie turmeric,pakoren, ale silny vytazok z neho, cisty curcumin s bioperinom. Tak isto nie boswelia serrata, ale boswelin tj vytazok z nej.
Musis prejst na silne vytazky, nie slabe produkty zo Slovenskeho trhu.
Este aj v USA je vuse 90% doplnkov v primalych/neucinnych davkach, na Slovensko dovazaju tie najlacnejsie, tj spravidla aj najslabsie.
Co sa tyka brusnic, ich obsah berberinu je tak maly, ze by si ich musel na ucinok zjes 100 gramov denne. Prweto odporucam 2 x 1 gram berberinu, co je ovela viac, nez 100 gramov brusnic.
Tieto vsetky mozes najst napr na iherb.com alebo Swansonvitamins.com
Swanson ma aj tie mikrovlakniny, ako arabinogalaktany, modified citrus pectin a glucomannan v prasku.
Psylium a inulin mozes dostat aj na Slovensku z firmy Vemica.
Ale od[porucam ti zohnat si aj ostatne mikrovlakniny, totiz ulcerozna kolitida je velmi vazna choroba.
Na zlepsenie travenia samozrejme potreebujes aspon enzymy, lebo chore creva nevedia bez extra enzymov ani vytazit dostatok zivin pre telo a na hojenie a regeneraciu.
Superenzymes od firmy NOW su OK, lebo obsahuju aj trosku kyseliny, ale su aj lepsie a silnejsie zmesy na trhu

martinsos

Probiotiká mám tieto m2.aimg.sk

A čo je lepšie teda boswelia , alebo turmerix? Na tom turmerixe zas píšu , že by sa nemala prekračovať dávka 4cps (2,6g) , vedel by si mi povedať teda ktoré presne objednať? Psyllium mám doma také obyčajné tu z SK stačí len to či treba to miešať s tými druhými a kde ich kúpim ? A tú triphialu mohla by byť táto? www.plodyzdravia.sk a tie kyseliny to je to betain hcl? A enzými by mohli byť super enzymes od NOW? A tie veci čo mám doma to mám brať dalej? (C,D,selen,brusinky, chcem ešte kúpiť nejaký vápnik a draslík zkrz prednisonu) ?

RNG

Problemy treba vyliecit, nie vyrezat. To je barbarizmus z minulosti
Creva su znicene nevhodnymi/skodlivymi kulturami v nich, preto treba zmenit stravu na podporu probiotik, brat doplnok hodne mikrovlaknin/zmes roznych na absorbciu toxinov a rozmnozovanie probiotik, a tieto postupne vytlacia skodlive kultury nz criev, cim daju crevam moznost sa vyhojit/regenerovat.
Na potlacenie zapalov odporucam 2 x 1 gram boswelinu, alebo 3 x 1.5 gramu curcuminoidov s bioperinom. Tj zabudni na slabe Slovenske vyrobky.
Potlacenje zapalov ale problem nevyriesi, treba si napravit travenie(kyseliny, enzymy) stravu s minimom cukrov, a cely zivot brat mikrovlakniny, 15 az 30 gramov zmesi denne.
Na trhu mas psylium, pektiny, inulin, arabinogalaktany, glucomanan a ine, zmes z tychto nielenze odmori absorbcne creva od toxinov, ale podpori len probiotika, nie ine, skodlive kultury v crevach.
Z inych doplnkov odporucam najma triphalu a berberine, ktore tiez prispievaju na dobreu crevnu floru.
A nezabudaj na kvalitne probioptika, tj take, co su tepelne stabilne a kyselinovo odolne, inac sa nedostanu zive do criev, ako je este stale velka vacsina probiotik na dnesnom trhu, zialbohu.

martinsos

RNG tak čo radíš brať ešte , momentálne som na prednisone , mám zapálené celé hrubé črevo videl som aj video z kolonoskopii cela stena krváca a sú na nej vredy ... Beriem 1gram esteru C , Vitamin D3 1000iu, Selen 100yg, Probiotika 30mld od healty origins, bossweliu 1x250mg a ešte mega brusinky od swiss 1x500mg. Mám doma ešte colostrum (symbionics prášok) Chvílu som ho bral no na relaps to nepomohlo , mám ešte turmerix od SK výrobcu z Nitry www.nutraceutica.sk (650mg jedna cps + piperín je v tom) a ešte mám doma čistý omega 3 olej
www.nutraceutica.sk

Ešte tu mám oregánový olej , ale z toho mi je zle a mám ešte GSE od doctors best.

Čo by som mal dokúpiť , lebo lekár ma straší , že keď to pôjde takto ďalej tak bude musieť ísť von črevo :-/

RNG

Kasya, v zeleninach a ovoci najdes hromady flavonoidov, mineralov, antioxidantov, vlaknin ,vitaminov a podobne, preto sa odporuca jest az 7 servirovani zelenin a ovoci denne.
Doplnky=koncentraty pouzivas len v pripade specifickej potreby

RNG

V prirode je hromada protizapalovych latok, ja obvykle odporucam curcuminoidy s bioperinom, Boswelin, a z enzymov najma serrapeptazu. Ale je plno inych ako aj rakytnikovy olej, sangre de Grado, GLA z pupalkovehop oleja atd.
Osobne sa sustredim len na tie najsilnejsie.
Zapaly v crevach su zo zlej mikrobialnej flory a tu treba napravit na probioticku co najskor.

Betaglukany zvysuju pocet NK bielych krviniek, co ma na creva a ich floru dost maly dopad, Chaga sa pouziva v davkach 7 az 10 gramov a to najma na rakoviny alebo choroby, pri ktorych su potrebne NK biele krvinky, nie ako protizapalova latka.

Kasyia

Ahoj RNG...Prosim pekne o radu ako treba zacat s podporou buniek REDOXNYMI MOLOEKULAMI?? +dostala som doporucenie zacat konzumovat ciste prirodne FLAVONOIDY. Diki pekne za tvoj nazor, prajem pekny den