Kúpele Tatranské Matliare

Tatranské Matliare sú vojenské klimatické kúpele. Špecializujú sa na ochorenia dýchacích ciest.
  • ochorenia dýchacích ciest

Tatranské Matliare sú vojenské klimatické kúpele. Kúpele sú zariadením Ministerstva obrany SR. Svoje služby okrem príslušníkov Ozbrojených síl poskytujú aj klientom, ktorí majú záujem o týždenné liečebné pobyty alebo o hotelové ubytovanie. Kúpele sú obklopené horami v nadmorskej výške 885 m n. m.. Vďaka týmto danostiam sú ideálnym miestom na liečbu ochorení dýchacieho systému.

Kúpele sú situované v meste Vysoké Tatry a to v 2 hoteloch (Hotel Loisch a Hotel Esplanáda) v juhovýchodnej časti Vysokých Tatier len 1,5 km od turistického centra Tatranská Lomnica, v smere na Tatranskú Kotlinu.

V klimatických kúpeľoch sa liečia chronické ochorenia dýchacieho systému – alergické nádchy, stavy po opakovaných zápaloch pľúc, chronickú bronchitídu, bronchiálnu astmu, stavy po operáciach horných a dolných dýchacích ciest a ochorenia štítnej žľazy. Základnou liečebnou procedúrou je klimatoterapia vhodne doplnená o inhalačnú liečbu, balneoterapiu, svetloliečbu, elektroliečbu, liečebnú telesnú výchovu a v prípade potreby aj medikamentóznu liečbu.

Procedúry sa poskytujú v pracovné dni okrem nedele a sviatkov, pričom dĺžky liečebných pobytov sú minimálne 7 dní. Liečebné procedúry sú doplnené poskytovanými možnosťami aktívneho oddychu v závislosti na kondičnú úroveň návštevníka – nenáročné vychádzky po okolí, náročnejšie turistické túry po dolinách, lesoch, plesách a najnáročnejšie výstupy na vrcholy blízkych štítov.


Web: Tatranské Matliare