Poznáte bylinku Kyprinu úzkolistú alebo aj inak nazývanú Vŕbovku úzkolistú? U nás sa začala vyskytovať vo väčšej miere po známej tatranskej víchrici z roku 2005, keď ustúpila vegetácia stromov a práve Kyprina si našla svoje prirodzené miesto v tatranskej vegetácii. Spoznáte ju ako vysokú, niekedy až dvojmetrovú, fialovú rastlinu. Napadlo by však niekomu, že práve vďaka svojmu výskytu vo vysokých nadmorských výškach má blahodárne účinky pre ľudské zdravie?
Bylinka Kyprina úzkolistá nie je veľmi známa v našich zemepisných šírkach aj napriek tomu, že rastie vo vysokých nadmorských výškach, práve v našich slovenských veľhorách. Na jej zber je nevyhnutné špeciálne povolenie, ktoré má práve slovenská značka neoglucan®, ktorej produkt obsahuje jej tekutý výťažok, vrátane extraktu z Hlivy ustricovej.
Astma je chronické zápalové ochorenie dýchacích ciest, ktorým celosvetovo trpí približne 390 miliónov ľudí. Vôľa liečiť sa aj pre mnohé nesprávne alebo nedostatočné informácie klesá. Odborníci pritom o astme hovoria ako o ochorení, s ktorým sa dá vďaka modernej liečbe žiť normálny a plnohodnotný život, dokonca bez prejavov ochorenia.
Prechladnutie, nádcha, kašeľ, angína, chrípka a iné respiračné ochorenia...Po príjemných slnečných dňoch babieho leta sú chladné dni roka ozajstnou skúškou nielen obranyschopnosti nášho organizmu, ale aj našej psychiky. V prenesenom slova zmysle však v sychravom a nevľúdnom počasí nemusíme „čakať na Godota“, ale môžeme naše telo pripraviť na to, aby bolo na nástrahy chladného počasia pripravené a ak prídu, aby ich zvládalo s ľahkosťou.
Alergie, nádcha, premnožené baktérie v nose, ťažkosti s dýchacími cestami. Aj s týmito problémami a mnohými ďalšími vám indická technika Jal Neti môže pomôcť.
Alergia je najčastejšie chronické ochorenie v Európe. Analýzy z celého sveta ukazujú, že respiračných ochorení pribúda a alergické prejavy sa presúvajú do čoraz nižšieho veku, pričom pri alergických rodičoch sa alergia v 80 % prejaví aj u detí.
V marci až apríli sa už v ovzduší zvyšuje koncentrácia peľov rôznych stromov a tráv. Okrem brezy, liesky, jelše, topoľa, kvitnú aj jaseň, vŕba, či dub a trávy, ich prevaha v ovzduší trvá približne do mája až júna. K sezónnemu trápeniu sa tento rok pridáva ďalší dôvod na znepokojenie, nový koronavírus a ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje.
Ak nás zmohla chrípka, nachladnutie spravidla nemáme chuť na nič, ani na jedlo. Chrípka, nachladnutie, kašeľ môžu prísť v každom ročnom období. Určite to poznáte, zle sa nám dýcha a bolí nás celé telo, jednoducho nás bolí "celý človek“. V tejto situácii je dôležité prijímať výživnú stravu a dostatok tekutín. Iba tak získame potrebné vitamíny, minerálne látky a samozrejme telo dostatočne zavodňovať.
Celosvetovo trpí týmto ochorením, ktoré postihuje najmä priedušky a pľúca, viac ako 300 miliónov ľudí. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zaraďuje astmu medzi najrozšírenejšie chronické ochorenia na svete a predpokladá, že do roku 2025 sa zvýši počet pacientov až na 400 miliónov.
Trpíte chrípkou, upchatým nosom a ťažko sa vám dýcha? Doma máte riedky vzduch, a keď ráno vstanete, neviete sa normálne nadýchnuť? Našťastie existuje niekoľko jednoduchých a účinných tipov, ako si pomôcť pri upchatých dutinách.