VIDEO: Posilňovanie horných končatín

Príliš chudé alebo nebodaj silné ruky s ovisnutou kožou? Zmeňte to! Stačí pár cvikov a môžete sa hrdiť peknými vypracovanými ramenami a bicepsami.
V určitých veciach by sme nemali zaostávať za mužmi. To, že sme ženy neznamená, že budeme slabé a naše telo bude ochabnuté. Na druhej strane je pravda, ani preháňať by sa to nemalo. No ak správne zvolíme cviky, naše telo bude vhodne vyformované a spevnené. Špeciálne ruky si zaslúžia našu väčšiu pozornosť, pretože mnoho žien na ne zabúda. Ľahšie si vyformujú nohy, napríklad už len každodennou chôdzou. Ruky namáhajú celkovo menej a zároveň sa i preťažujú pri ťažších prácach, čo môže byť pre chabé postavy nebezpečné.

Ak cvičíte, určte si pár základných cvikov výhradne na ruky, ktorými budete vždy začínať. Rozhýbať by ste mali všetky časti rúk. Začať zápästím, predlaktím a nakoniec ramenami. Potom skúste ruky ohnúť v predlaktí a kývať nimi dopredu a dozadu. Zopakujte to viackrát. Následne ruky vystrite, spojte ich dlaňami a dvíhajte od trupu až za hlavu. Do tretice ešte precvičte každú ruku zvlášť formou naťahovania sa do strán. Toto by mala byť dostačujúca rozcvička, aby ste sa mohli pustiť do náročnejších cvikov, ktorými sa môžete inšpirovať z nasledujúceho videa.


Ďalší tip na cviky:

Cvičte s dobou, cvičte Jukari!


Komplexnejšie cviky potom zahŕňajú i kľuky, výpady a rovnovážne cvičenia s výdržou. Cvičiť sa dajú i v sériách. Najprv je dobré cvičiť len s vlastnou váhou, ale neskôr je vhodné pridať aj inú záťaž (rôzne činky, 5-10 kilové taniere...). Veľmi dobrou pomôckou na maximálne natiahnutie rúk môže byť i švihadlo. Nájdite si tiež rôzne debničky alebo pevné body, o ktoré sa môžete zaprieť. Optimálne výsledky pri pravidelnom cvičení sa zväčša ukážu po pár týždňoch.

Tak zbohom slabé ruky!

Viac tipov pre štíhlu postavu a videotéku cvičení nájdete v sekcii Šport a cvičeniea na www.fithall.sk.


Buďte informovaní o všetkom, čo Vás zaujíma. Čítajte novinky a zaujímavosti z oblasti zdravia, krásy a životného štýlu.