Týchto 5 smoothies vám dobije baterky!

Najmä počas zimy je veľmi dôležité dopriať si potrebnú dávku ovocia a zeleniny niekoľkokrát denne. A môžete pri tom zapojiť aj svoju kreativitu a vyrobiť si zdravé smoothies. Využite tie správne kombinácie ovocia, zelenina, korenín a olejov a nabite sa energiou.

jablko_vlocky_smoothie_23-11-2015_hlavny

Zdroj foto: Shutterstock

Jablkovo-ovsené smoothie

Spravte si netradičnejšiu verziu ovsených raňajok. Všetko, čo budete potrebovať sú mlieko, vločky a jablká. Táto kombinácia vám nielenže dodá energiu, ale má aj upokojujúce účinky. A pre vaše deti možno bude väčší zážitok mať raňajky vo forme smoothie s farebnými slamkami, než ho obyčajne jesť z misky.


Prečítajte si tiež:

5 smoothies pre krásnu pleť

Smoothie na podporu imunity

Budete potrebovať citrusové ovocie s obsahom vitamínu C- citróny, grapefruity, pomaranče, ďalej zázvor, pomarančový džús a med. Odvážnejší môžu toto ovocie skombinovať aj s kapustou. Pre dodanie zdravých olejov a vlákniny pridajte aj ľanové semiačka.

Energetické smoothie zo sladkých zemiakov

Áno, aj z tejto suroviny si môžete vyrobiť smoothie, používajte ich však varené, pre lepšiu chuť aj farbu smoothie. Sladké zemiaky poskytnú viac ako 100% dennej potreby vitamínu A, tiež dostatok vlákniny a draslíka. Ak chcete z tohoto nápoja vyťažiť energetické maximum, môžete pridať proteínový prášok alebo kakao.

Smoothie so slivkami a granátovým jablkom

Použite sušené slivky, ktoré dodajú vášmu telu draslík, vitamín A a železo. Sušené slivky tiež pomáhajú tráveniu a sú prevenciou proti osteoporóze. Potom pridajte za šálku semienok z granátového jablka a použiť tiež môžete aj šťavu z granátového jablka. smoothie_slivky_23-11-2015

Zdroj foto: Shutterstock

Pikantné smoothie s muštom

Použite uhorky, kokosovú vodu, jablčný mušt a korenie. Táto kombinácia vás v chladnejších mesiacoch roka určite zahreje a dodá aj potrebnú dávku vitamínov (A, B, C, sodík, draslík, železo).


Prečítajte si aj tento článok:

5 smoothies pre krásnu pleť