Ako účinne zmierniť príznaky menopauzy a klimaktéria?

Obdobie menopauzy prináša pre organizmus každej ženy výrazné hormonálne zmeny, ktoré začínajú približne medzi štyridsiatym až päťdesiatym rokom života a končia okolo 65. roku. Klimaktérium je stav, keď vaječníky prestávajú plniť svoju funkciu, až sa postupne zastaví pohlavný cyklus.

Pojem menopauza znamená zastavenie menštruačného cyklu, čím sa uzatvára plodné obdobie ženy. Zníženie produkcie pohlavných hormónov má za následok množstvo typických prejavov, ktoré môžu negatívne ovplyvniť kvalitu života ženy. Ich spektrum a intenzita sú u každej ženy individuálne.

„Okrem typických návalov tepla, nočného potenia, porúch spánku a depresie sú s menopauzou úzko spojené aj závažnejšie medicínske komplikácie ako sú osteoporóza, vysoký krvný tlak a zvýšenie hladín krvných tukov, čím sa zvyšuje riziko srdcovo-cievnych ochorení. Na zníženie prejavov, spojených s menopauzou často lekári odporúčajú užívanie substitučnej hormonálnej liečby, ktorá ale môže mať pri dlhodobom užívaní nežiadúce účinky (vznik trombóz, zvýšenie rizika rakoviny prsníka a mozgovej príhody) a nie je vhodná pre každú ženu. Práve z týchto dôvodov čoraz viac žien siaha po prírodných alternatívach estrogénu, tzv. fytoestrogénoch, nesteroidných látkach prírodného pôvodu s účinkom podobným estrogénu,“ vysvetľuje MUDr. Tomáš Kampe, primár dermatológie a odborný konzultant spoločnosti LR Health & Beauty s tým, že množstvo štúdií preukazuje ich preventívne pôsobenie pred vznikom mnohých závažných ochorení: pôsobia preventívne pri osteoporóze, preukazujú protinádorové a antioxidačné účinky, znižujú hladinu tukov a pôsobia preventívne proti trombóze a kôrnateniu tepien. Sú tiež dôležité pre fyziológiu kože, spomaľujú jej starnutie a ich význam spočíva aj v prevencii demencie a depresívnych stavov.

„K maximálnej podpore v období menopauzy a klimaktéria môžem všetkým ženám odporučiť vysoko kvalitné a účinné LR LIFETAKT Woman Phyto Kapsle s vysokým obsahom izoflavónov z červenej ďateliny v kombinácii s vitamínom D. Ďatelina sa vo farmakologickom priemysle využíva predovšetkým pre vysoký obsah izoflavónov na liečbu menopauzálnych symptómov, pri predmenštruačných ťažkostiach, ako je bolesť prsníkov, pri benígnej hyperplázii prostaty, ale aj pri osteoporóze, či vysokej hladine cholesterolu alebo cukrovke. Má antioxidačnú a protizápalovú aktivitu, neobsahuje laktózu, lepok a je vhodná na dlhodobé užívanie,“ hovorí MUDr. Tomáš Kampe z LR Health & Beauty s tým, že vzhľadom na množstvo nežiaducich účinkov klasickej hormonálnej terapie sú fytoestrogény vyhľadávaným riešením pre redukciu klimakterických ťažkostí. Dlhodobý výskum potvrdzuje ich priaznivé účinky nielen na menopauzálne symptómy ale ochorenia spojené s týmto obdobím života ženy.

LR LIFETAKT Woman Phyto Kapsle

SILVER B.C., s.r.o. | Zdroj: súkr.archív

Viac o produkte nájdete na webe https://www.lr-slovak.com/lr-lifetakt-woman-phyto-kapsule. V septembrovom katalógu spoločnosti LR ho zoženiete s výrazným cenovým zvýhodnením.


Text vznikol v spolupráci s MUDr. Tomášom Kampe, primárom dermatológie a odborným konzultantom spoločnosti LR Health & Beauty.