Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečistenie krvi prírodnou cestou

Občas je dobré si prečistiť krv, kde sa hromadia aj nežiaduce látky. Existujú prírodné cesty, ako zbaviť krv týchto substancií. Ide o zeleninu, ovocie a bylinky prístupné každému z nás.

Ako funguje detoxikácia tela?

Telo má svoj detoxikačný systém. Filtruje krv a tak eliminuje škodlivé zmesi. Hlavným filtračným systémom sú obličky, pečeň, črevá, pľúca a koža. Konzumáciou rôznych druhov jedál môžete pomôcť svojim orgánom vyfiltrovať z krvného obehu viac toxínov a vyhnúť sa tak aj chorobám.

Cesnak

Cesnak je plný síry a esenciálnych minerálov, pomáhajúcich telu zbavovať sa toxínov. Stimuluje pečeň v produkcii detoxikačných enzýmov, filtrujúcich toxíny z krvného obehu.

Púpava

Púpava je plná antioxidantov a živín, ktoré tiež eliminujú toxíny z tráviaceho traktu a eliminujúcich voľné radikály. Čerstvé púpavové listy a čaj z púpavového korienka stimulujú pankreas a pečeň vo vytláčaní toxínov z krvného obehu.

Jahody

Ak si potrebujete prečisť krv, obličky, črevný systém alebo kĺby, jahody sú na to ideálne. Skúste počas niekoľkých dní zjesť len 1 až 2 kg jahôd rozdelených do niekoľkých dávok na deň.

Červená repa

Optimalizuje krvný tlak. Pri pravidelnom užívaní zabraňuje kôrnateniu tepien, čistí krv a pomáha rýchlejšie vyplavovať z tela cholesterol.

Žihľava

Pravidelné pitie žihľavového čaju dôkladne vyčistí krv, zbaví ju nečistôt a toxínov. Ak nepijete čaj pravidelne, doprajte si aspoň 2-krát do roka, najlepšie na jar a na jeseň trojtýždňovú očistnú kúru.

Jednu až dve čajové lyžičky zalejte dva a pol decilitrami vriacej vody a päť až desať minút lúhujte. Čaj pite nesladený trikrát denne a už po krátkom čase pocítite jeho účinky. Vaša pleť bude čistejšia, jasnejšia, bez vyrážok a škvŕn. Keďže žihľava je bohatá na železo, pomáha aj pri chudokrvnosti.


Žihľava pozitívne pôsobí na pečeň, obličky a žlčník