Výnimočný pôrod! Chlapček prišiel na svet naozaj netradičným spôsobom

Výnimočný pôrod zažili lekári v provincii Fujian na východe Číny. Dieťa prišlo na svet predčasne cisárskym rezom, no netradičným spôsobom. Navyše chlapček začal dýchať až po dvoch minútach.
novorodenec narodený v plodovom vaku

zdroj: needpix.com

Chlapec bol po pôrode stále v plodovom vaku

36-ročná žena rodila predčasne cisárskym rezom v 36. týždni tehotenstva. Mamička musela ísť k pôrodu sekciou, pretože sa sťažovala na bolesti a krvácala.

Dieťa bolo v obrátenej polohe, dôsledkom čoho mala matka bolesti a krvácanie.

Keď lekár vytiahol dieťatko z bruška matky, zostali všetci v nemom úžase. Chlapček bol stále v plodovom vaku a nedýchal až dve minúty, pokým ho lekári z vaku nevystrihli.

Nakoľko predčasný pôrod patrí medzi hlavné dôvody úmrtnosti novorodencov, takýto blanitý vak znižuje stratu vlhkosti na koži, či stratu teploty. Rovnako tak ochraňuje dieťa proti poškodeniu," vysvetlil pôrodník doktor Pan z Fujian Maternity and Child Health Care Hospital.

"Bublinový chlapec", ako chlapčeka prezývajú, vážil 2,5 kilogramu.

Čo je plodový vak?

Gestačný plodový vak je vačok tekutiny, ktorá obklopuje plod počas celého jeho vývoja v maternici. Poskytuje výživu embryu, kým sa vytvára placenta a živiny nezačnú prúdiť cez pupočnú šnúru.

Okolo šiesteho týždňa tehotenstva by sa mal plodový vak ukázať aj na ultrazvuku.

Plodový vak sa zvyčajne roztrhne najneskôr v priebehu pôrodu, prípadne je to v momente, keď budúcej mamičke tzv. „praskne voda“ skôr a ona vie, že sa blíži pôrod.

Pozrite si video z výnimočného pôrodu

zrdoj: Youtube/Latest News


Mohlo by vás zaujímať:

Najčastejšie tehotenské obavy. Vyhoďte ich z havy

Predčasný pôrod