Zabúdate? Nie ste sústredení? Vezmite si na pomoc prírodnú novinku

Máte pocit, že pamäť už nie je to, čo bývala? Zabúdate, kam ste čo položili, v kuse hľadáte kľúče alebo telefón? Zachovajte si dobrú pamäť aj vo vyššom veku, buďte bystrí a sústredení. Pomôže vám šalvia!

Šalviou na podporu pamäte

Zrejme ste doteraz nepočuli o účinkoch šalvie na podporu pamäte a koncentrácie. Na svete existuje až 1000 druhov šalvií a u dvoch z nich (šalvie levandulolistej a šalvie lekárskej) preukázali klinické štúdie pozitívny efekt na zlepšenie kognitívnych funkcií – koncentrácie, pozornosti a pamäti. Konkrétne boli tieto účinky preukázané u esenciálneho oleja zo šalvie levandulolistej a extraktu z listov šalvie lekárskej.

Unikátna prírodná novinka Cognivia™ IQ obsahuje prvú unikátnu kombináciu týchto dvoch šalviových extraktov, ktoré majú synergický účinok, t.j. že sa vzájomne svojimi účinkami podporujú a v tejto jedinečnej dvojici fungujú ešte lepšie! Esenciálny olej zo šalvie levandulolistej pomáha udržiavať koncentráciu, pozornosť a pamäť, ďalej pomáha udržiavať pamäť s pribúdajúcim vekom a zachovať kognitívne funkcie.

Cognivia™ IQ - Generica

GENERICA | Zdroj: súkr.archív

Šalvia lekárska je účinným rastlinným antioxidantom. Preukázané bolo zlepšenie krátkodobej i dlhodobej pamäte, koncentrácie, zlepšenie kvality pamäti a rýchlosti ukladania a vybavenia si informácií.

Komu najviac pomôže?

Štúdie* takisto preukázali, že účinok je okamžitý – už od 1 do najmenej 6 hodín po jednorazovom užití, a to vďaka špecifickému mechanizmu účinku. Novinka Cognivia™ IQ je teda vhodná i na jednorazové či krátkodobé užívanie – napríklad pre študentov v skúškovom období či pre manažérov v období zvýšenej pracovnej záťaže. Vďaka špeciálnej technológii spracovania šalvií je novinka bezpečná a vhodná i na pravidelné užívanie. Starším ľuďom pomôže lepšie zvládať bežné denné situácie, udržať si pamäť a mentálne zdravie s pribúdajúcom vekom. Cognivia™ IQ je teda vhodná pre všetky vekové kategórie nad 18 rokov.

Pre koho je vhodný prípravok Cognivia™ IQ

Pre koho je vhodný prípravok Cognivia™ IQ / GENERICA | Zdroj: súkr.archív

30 kapsľové balenie nájdete v lekárňach za odporúčanú cenu 7,60 EUR. Kapsuly sú rastlinného pôvodu. Prípravok neobsahuje lepok, laktózu ani cukor. Objednávať môžete aj na lekárenských e-shopoch, napríklad TU: Cognivia™ IQ


*Použité štúdie:

  • (1) N.T.J. TILDESLEY et al. Positive modulation of mood and cognitive performance following administration of acute doses of Salvia lavandulaefolia essential oil to healthy young volunteers. Physiology & Behavior 83 (2005) 699-709.
  • (2) D.O. KENNEDY et al. Eff ects of Cholinesterase Inhibiting Sage (Salvia offi cinalis) on Mood, Anxiety, and Performance on a psychological Stressor Battery. Neuropsychopharmacology (2006) 31, 845-852.
  • (3) A.B.SCHOLEY et al. An extract of Salvia (Sage) with anticholinesterase properties improves memory and attention in healthy older volunteers. Psychopharmacology (2008) 198:127-139.
  • (4) N.T.J. TILDESLEY et al. Salvia lavandulaefolia (Spanish Sage) enhances memory in healthy young volunteers. Pharmacology, Biochemistry and Behavior (2003) 75: 669-674.
  • (5) D.O. KENNEDY et al. Monoterpenoid extract of Sage (Salvia lavandulaefolia) with cholinesterase inhibiting properties improves cognitive performance and mood in healthy adults. Journal of Psychopharmacology. (2011) 25(08):1088-1100.
  • (6) NutriBrain research and technology transfert – Bordeaux (France)