Vitamín F (esenciálne mastné kyseliny - kyselina linolová, linoleová, arachidonová) – je pre život nevyhnutný. Telo si ho nevie samé vytvoriť, organizmu musí byť preto dodávaný potravou.
Draslík je protihráčom sodíka. Organizmus ho potrebuje vo veľkých množstvách pri elektrochemických dejoch. Zabepečuje správnu funkciu svalov, acidobázickú rovnováhu i správne množstvo vody v tele.
Železo je najdôležitejšou zložkou krvného farbiva hemoglobínu, ktorá sa nachádza najmä v plodinách ako sú mäso, pečienka, vaječný žĺtok a celozrnné výrobky. Tento stopový prvok slúži na prenos kyslíka do všetkých orgánov a má v našom tele významné miesto.
Meď (Cu) je potrebná pre tvorbu krvného farbiva hemoglobínu a ako súčasť mnohých reakcií, smerujúcich k uvolňovaniu energie. Meď sa vyskytuje v mäse, obilí a orechoch. Nedostatok vedie k poruche rastu a metabolizmu.
Molybdén pôsobí v ľudskom tele ako kofaktor (nízko molekulová štruktúra) niektorých enzýmov (xantínoxidáz, aldehydoxidáz a siričitan oxidáz). V tele dospelého 70 kilového človeka sa nachádza približne 0,005 g molybdénu.