Zlomeny stavec

Príspevok v téme: Zlomeny stavec
opalka

ahojte, pred tyzdnom som mala autonehodu, z ktorej som si okrem traumy odniesla 6.zlomeny stavec
vyhla som sa operacii, nakolko lekar skonstatoval, ze zlomenina je stabilna, teda je na svojom mieste, neposkodila mi miechu,ani sa nedrobi....
nasadili mi teda domacu liecbu, vela lezat a dali mi korzet, aby som mohla apson prejst na wc, sprchu, najest sa....
podla instrukcii mam teda len lezat, chodit, resp.stat.....nesmiem sediet

liecba s korzetom trva az 12 tyzdnov

chcem sa vas preto opytat, ci viem nejako liecbe pomoct, napriklad vitaminmy....a cimate skusenosti s tym, ako sa vam to hojilo, ci to trvalo naozaj tak dlho, ci ste uz po nejakom case mohli aj sediet.... a podobne

dakuejm za kazdu radu a skusenost

opalka

ano,to je najvacsi problem, sedenie... vtedy sa zatazuje cela chrbtica...preto tie dlhe PNky.... :(
co uz,mozeme bytradi,ze sme neochrnuli

J111

Moja teta mala zlomene tri stavce. Dokonca aj pracuje, akurat, ze ked dlhsie sedi, tak ju velmi boli chrbtica.
Je mi to luto:(

opalka

aj ja mam ten korzet,takk ti je asi jasne, preco mi je divne,ako mi ma pomahat,ked ja mam ten stavec na krku :)
A tiez na mne ten korzet plava, asi mi je velky a schudla som :)
lezanie je otras,teraz uz dost beham, ked mozem,motam sa po byte... doktor by bol "nadseny" zo mna
cita sa mi zle po leziacky,telka tiez nic moc, notebook mi je tazky.... a aj sa mi zle spi
ty mozes lezat aj na bruchu a boku? mne povedali,ze ano, znamej, ze nie... :) ale lezim

peter14

ja mam taky trojbodovy korzet na hrudi a spevneny zozadu nad krizami, hlavne aby som nerobil rotacie. inak ten korzet je trochu krivy a ani mi ho poriadne nenastavili. no ako u nas v nemocnici.
a inak to lezanie ma ubija.je to nekonecne. asi to dobre poznas:))

opalka

tak to sme mali obaja este stastie,ze mame tu zlomeninu stabilnu a obisli sme bez operacie
ja uzivam vapnik,vit.D a zralociu chrupavku... snazim sa jest vela ryb...
napriklad, ja neviem,v com mi pomaha ten korzet,kedze ja to mam na krku a hybem nim ako pred tym...pre teba to ma vyznam, lebo ta to bude drzat

peter14

ahoj.
no momentalne uz nemam ziadne bolesti, trvali asi dva tyzdne. na internete som cital, ze pri tychto typoch zlomeninach nema asi 50% pacientov vyraznejsie bolesti. inak tiez som zacal uzivat kalcium.
v nemocnici na izbe bol pan, ktory mal zlomeny rovnaky stavec, ale triestivu zlomeninu. lezi od 11.11. a este 5 tyzdnov urcite bude:(((

opalka

dakujem, ze ste sa ozvali
zajtra idem na kontrolu, po 4 tyzdnoch lezania
ja som dostala korzet hned po tyzdni
peter-boli ta to,ci ako si na tom?
lebo mna fakt nic neboli,dufam,ze mi daju zajtra aspon PN s vychadzkami
co pocuvam,tak ludia su s tymto standardne doma na PN 3 mesiace :((((((((

vvvv

asi ti nepomôžem ale je to individuálne vieš niekomu sa top hojí skôr a inému neskor mne to mala babka a jedla aj kalcium a rýbý olej na kosti tak skús keď nepomôže aspoň nezaškodí pááááá a veľa štastia prajem nech sa s toho dostaneš ...

peter14

ahoj.
ja som mal uraz 1.12., spadol som na chrbat pri gymnastike. rovnako mi doktori povedali, ze mam stabilnu zlomeninu 12. hrudny stavec TH 12. lezal som skoro 3 tyzdne v nemocnici, potom som dostal korzet a pustili ma do domacej liecby. 12.1. po 6 tyzdnoch idem na kontrolu. rovnako mi vsak povedali, ze mam lezat a trvat to bude asi dlhsie ako len 6 tyzdnov. Tiez by som rad vedel ci sa tomu neda pomoct inak ako len lezanim. No neviem ci som ti pomohol, ale to je moja osobna skusenost.