Pravda o rakovine - VITAMIN B17

kaciatko7

alicia, neviem ci to je zrovna moja odvaha, skor to, ze popri mojich vedomostiach o zivotnom style a mojich skusenostiach s vegetarianstvom, vitarianstvom, makrobiotikou a podobne, som si jednoducho nemohla dovolit jej nejaku alternativnu cestu aspon neponuknut. skor by bola odvaha jej nic nepovedat a nechat ju napospas onkologii. Ale sestra sa rozhodla sama. Ved je svojpravna, ja som len ten, co sa zaujima o problematiku, cita a snazi sa jej pomoct a poradit. A aj ten, co si necha poradit, nehram sa na Boha. Urcite na zaciatku mala aj strach, ci to vyjde, myslim, ze to je normalne, ale uz sa do liecby uplne "zazrala" a prve pozitivne vysledky ju urcite presvedcili, ze vyber cesty bol spravny.

kaciatko7

delphia, nie, myslela som osetrovatelka, nie zdravotna sestra. Myslim, ze ludia, ktori chcu infuzie B17 brat, vlastne ani inu moznost nemaju, ako si najst osetrovatelku, alebo sa to tak este naucit sam alebo niekto z rodiny. Inac, je to dost zarazajuce, kopec sestriciek na onkologiach dennodenne podava svojim pacientom chemo, ktore ich v konecnom dosledku tiez ohrozuje na zivotoch, no ale co uz, take su celosvetove predpisy a postupy, takze to je v poriadku :( A sestre nikdy v zivote z infuzie B17 zle neprislo, ani nemalo ziadne vedlajsie ucinky.

alicia

Kaciatko7máš veľkú odvahu. Prevzala si na seba zodpovednosť za zdravotný stav tvojej sestry alebo sa tak rozhodla sama? Ja som aj za alternatívnu liečbu ale nie úplne.

delphia

kaciatko pod pojmom osetrovatelka rozumies zdrav.sestru?
ak ano, tak sestier je dost, ale problem je v tom, ze podavat do zily nieco, co nie je predpisane lekarom je veeeeelmi riskantne. ak by sa pacientovi nieco stalo, sestra by isla do basy za ublizenie na zdravi, v tom horsom pripade s nasledkom smrti.
ja osobne ako sestra by som sa na to nedala...

alicia

Nedávno nejaká herečka, ale tá mala 62 rokov podľahla tejto forme rakoviny. U žien sa vyskytuje zriedkavejšie a ak áno tak v neskoršom veku. Niekedy býva aj dedičná predispozícia. Ale stáva sa, tak nech sa sestra čo najskôr uzdraví, dúfam že tu budeš stále písať,ako liečba pokračuje.

kaciatko7

Lekari navrhovali operaciu s vyvodom hrubeho creva, potom "preventivne" chemo, ozarovanie. proste klasika. vsetko sme odmietli, boli sme sa informovat na viacerych miestach, ale stale to iste, dookola tie iste frazy, krutenie hlavou nad nami a reci o nezodpovednosti atd. Inac, neviem preco tie onkologie vzdy natrepu do tych najdepresivnejsich miest v nemocniciach, same tmave katakomby bez denneho svetla, clovek si tam ani cistu vodu nema kde kupit, hlavne ze samy automat na colu a sladkosti. no krasne

kaciatko7

alicia, v kratkosti som to opisala v mojom clanku na badatel.sk. asi 3 mesiace krv v stolici, nafukovanie, ubytok na vahe...v decembri 2008 bola na rektoskopii s biopsiou, potom CT...odvtedy len rektoskopia, biopsiu sme razne odmietli, kedze sposobuje, ze rakovina sa stane agresivnejsou, a ani ju nebolo treba, kedze sme uz vedeli, ze je to zhubne. Ale nahovarat nas na nu, samozrejme, nezabudli. ostatne vysetrenia odmietame, kedze by nemali pozitivny vplyv na liecbu. Zatial sa nalez zmensil o polovicu, za par mesiacov pojdeme na dalsiu rektoskopiu.

kaciatko7

delpia, podavali sme len infuzie B17, vitamin c vnutrozilovy nie, ten uziva praskovy. pomahala nam s tym znama, osetrovatelka, neviem, keby sme s tym oslovili nejaku doktorku, ci by nam vyhovela. asi tazko. Inac, myslim, ak niekto chce brat infuzie a nema nikoho, kto by mu s tym pomohol, asi je lepsie najst nejaku osetrovatelku a radsej aj zaplatit, je ich vela, najst nie je problem.

delphia

roman uz vyse roka som odisla z nemocnice. som zivnostnik. a k alternativnej liecbe som "pricuchla" len niekedy cca v novembri, ked som sa nahodou preklikala na tuto stranku. inac minule som bola na preventivke u obvodnej a nakolko som anemicka, tak mi chcela predpisat nieco na to, ale som povedala, ze nechcem a ze budem uzivat doplnok vyzivy na anemiu. na moje velke prekvapenie to nekomentovala.