Čipovanie psov

lost

by ma zaujimala jedna vec, ako je mozne, ze si banky drbu do bezkontaktnych kariet cip podobneho charakteru a je daleko mensi ako ten, co nutia do mojho psa?

Xena

lost ,,,,,ty si vadný či čo ? prečo by som ti mala darovat mojich psikov?
ja som povedala ,že ked ho pôjdem dať ostrihať na jar tak ho dam aj čipovat,lebo vtedy ho veterinar niečim oblbne, najprv si prečitaj čo som napísala a potom komentuj a debiliny nepiš!

lost

PS: 1 cip stoji ani nie 1euro (tusim ze okolo 60-70eurocentov)

www.alibaba.com

kupuje sa ako ryza, na kila..

a predava sa za desiatky eur.

a ze paranoja, hehe... lobizmus, nic ine, miliarda cipov tu, miliarda tam, lahko sa uleje pre politikov nejaky ten milionik tu a tam..

lost

hviezda01

neeetreba cipovat, a myslim ze netreba ani potom, srat na zakon, seru na neho poslanci, serme na neho aj my :D

tiez ho nemam cipovaneho, do 30.9.13 plati takzvane prechodne obdobie, kde je aj tetovanie pravoplatnym oznacenim.

do 09/13 mame este kopu casu, nieco vymysliet, kazdopadne pytaj si mensi cip, nie ten 11,5mm HOVADO ale radsej ten 8,5mm - je to mensie zlo, ked uz..

lost

USPAT PSA pre cipovanie?
dufam ze nie len kvoli cipu, to je zleee...

chudak pes.. tolko uspavadla kvoli malickosti

skor ho treba naucit, lebo toto je tak zle, ze neivem pisat suvisle.

tabletky ho neuspia pri strihani, len paralyzuju..

ach, nemal som tuto temu otvarat :D chudak pes, velmi ho lutujem, nechces mi ho darovat ?

Xena

Deria,,,,,,jasné že ich nemusí uspať, uspáva resp. sa psik niečim oblbne pri strihaní aby sa nemykal . Lenže naši sa strašne boja injekcie ,tak a zavedenie čipu je vlastne ako keby im pichol injekciu s hrubšou ihlou a nechcem teda aby sa zbytočne stresovali.

rebarbora1970

Ano je to tak aj ja som bola u veterinára dať očipovať môjho miláčika mal však očkovanie a problemy tak sme to odložili je naozj čas do septembra2013

Xena

ako ja viem , tak do septembra 2013 mať všetky psi čip podľa zákona , neboj ani naši ešte nie sú očipovaní ale čakám na jar, keď ich dám ostrihať, tak potom keď ich doktor uspí ,tak ich aj zároveň očipuje.