Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

1xy1

Ja tomu nerozumiem, lekárka v nemocnici mi povedala, že na preliečenie chodia iba
tehotné maminy v 3 a 8 mesiaci.
Tak ako to je, bol tu už niekto na preliečení po druhý krát /okrem tehotných / ?

xyzt

Ahojte všetci...chcela by som sa Vás opýtať..som dva roky po preliečení moja obvodná lekárka mi brala asi pred dvoma týždňami brala krv a nejako sa jej nepozdávali výsledky a nejaké hodnoty, tak sa ma hneď pýtala kedy mám ísť na kontrolu,lebo má podozrenie,že mi hodnoty protilátok zas stúpajú...na kontrolu idem v máji ale strašne sa bojím ako toé ich budem mať,lebo do nemocnice nechcem ísť zas a okrem iného môj priateľ o tom nevie že som bola liečená na syfilis...viete mi niekto povedať či by som musela byť zas zavretá v nemocnici ak by výsledky boli zlé? strašne sa bojím...

miticka

Syfilis, ja neviem ktore som mala stadium, ale hovorila tomu doktorka latentne. Vysledky mam uz dobre, mam jazvu, takze o 3 mesiace nanovo na krv. A dala som si urobit aj ostatne choroby lebo na zaciatku mi urobili len niektore, kedze som mala kozny vysev.. Nastastie nic ine mi nezistili, som si oddychla.
Ludia drzte sa!

syfilis

caute vsetci.Prosim vas ti, ktori sem pisete len totalne hluposti a potrebujete sa niekde realizovat tak na vase kraviny tu nikto neni zvedavy....
tehooasyf :presne ako si napisala v 3 a 8 mesiaci budes znovu preliecena.co sa tyka toho kto sa to dozvie...? o mne to vie tiez len moja lekarka a nikto viac. ale myslim si ze ti budu robit testy pre porodom- potom to robia aj dietatu takze asi to zistia ale vykasli sa na nich- nech to zistia proste ignoruj to - nebudes prva ani posledna.
1xy1: budes teraz po prelieceni chodit na krv a budu ti merat hodnotu ci ti klesa. mne to zacalo klesat az po roku. ak by to neklesalo tak musis ist znovu na preliecenie.
miticka: ja som tiez chodil na krv ale po prelieceni som chodil tri krat po mesiaci- lebo som mal 3 stadium a potom som chodil raz za 3 mesiace. vobec mi to nechcelo klesat ale potom po roku to bolo lepsie. co sa tyka hodnoty uz si to dobre nepametam ale to radsej ani neporovnaj pretoze mam tak ci tak pocit ze kazdy to meria nejakym inym metrom.
ondrucha: je mozne ze si este v inkubacnej dobe ze to nezistili. ukaze sa to po 3 mesiacoch od nakazenia. ale zase nemusis robit paniku- nie kazdy pupacik na penise znamena syfilis.

Dr.Naozaj

Feny, nakolko ti zistili tuto diagnozu uz v gravidite, bolo lepsie ist na interupciu , kedze momentalne si absolvovala liecenie teraz uz mozes mat bez obav dieta.Pre okolie uz nie si infekcna.Po otehotneni v 3 a 8 mesiaci pojdes na preliecenie kvoli dietatu.

drMundy

..teda synak, nie je ti čo závidieť, ty už deti robiť nebudeš...a či si dáš aj na kundy akýkoľvek pozor, bude treba neustály dozor...

FENY

AHOJTE VSETCI CO TO MATE JA MAM TAKY ISTY PROBLEM AKO NIEKTORI ZVAS JE MI TO LUTO CO SA NAM STALO CO STOUTO CHOROBOU BOJUJEME IDE OTO NEVIEM AKO SA TO AJ MNE STALO NECHAPEM ANI LEKARI MOJU PRIATELOVI TO NEZISTILI MNE TO ZISTILI PRI TEHOTENSTVE TAKZE SOM BOLA NA INTERUPCII LIECIM SA UZ OD JANURA AKURAT VCERA SOM BOLA B.BYSTRICI POVEDALI MI ZE SOM STOHO VYLIECENA ALE OSTALIMI PROTILATKY BRALI MI KRV A STREDU BUDEM VEDIET VIACEJ JA SA CHCEMOPITAT KED CHCEM MAT STYK MUSI BYT Z OCHRANOU KED MAM SEBE PROTILATKY MAM STRACH LEBO HO NECHCEM NAKAZIT DUFAM A PRAJEM VAM SETKYM RYCHLEUZDRAVENIE PA ODP MI PROSIM PA DIKI

ondrucha

Zdravím,

rád by som sa spýtal, hlavne pánov, aké su počiatočné príznaky tejto choroby? objavilo sa mi pár vyrážok/vriedkov na penise. Bol som hneď na druhý deň na odberoch v tranfúznej stanici, kde mi na moju ziadost spravili kompletný rozbor a na všetky zákareky som bol negatívny. Je možné, že kvôli inkubačnej dobe by mi zárodok tejto choroby v takom predstihu neodhalili? A mam sa pripravit na preliecenie? :) dakujemza prípadnú odpoved