Joga na ráno, ktorá vás rozhýbe

Skoré ranné vstávanie je ťažké, to vieme všetci. Vedci zistili, že práve v tejto fáze dňa je aj vyššie riziko infarktu, pretože naše telo sa nestihne adaptovať našim požiadavkám. Čo tak skúsiť ho postupne rozhýbať pomocou zopár jednoduchých póz? Sústreďte sa na dýchanie a cvičenia si rozložte tak, ako vám to časovo vyhovuje.

joga_nabudenie_cvicenia Zdroj foto: Shutterstock.com

Chrbtový streč

1. Sadnite si na podložku a nohy skrížte pred sebou. Tlačte zadkom do podlahy a čo najviac vystrite a natiahnite chrbticu. Potom položte ľavú ruku na pravé koleno, nadýchnite sa, natiahnite chrbát a potom s výdychom sa vytočte doprava. Vráťte sa do východzej pozície a spravte to isté na druhú stranu.

prvý chrbtový streč
Zdroj foto: Shutterstock.com

2. Položte pravú dlaň na zem a natiahnite ľavé rameno cez hlavu. Nadýchnite sa a snažte sa prstami čo najviac priblížiť ku stropu. Následne vydýchnite a tlačte sa rukou k pravej strane. Potom celú pozíciu zopakujte na opačnú stranu.

druhý chrbtový streč
Zdroj foto: Shutterstock.com

Prečítajte si aj tento článok:

Aké cvičenie vám pomôže večer lepšie zaspať?


Mačací náklon

Kľaknite si na kolená, zápästia položte na zem približne v úrovni pliec a rovnako tak kolená pod boky. Natiahnite chrbticu tak, aby ste vrchnú časť ťahali smerom k hlave a kostrč ťahali čo najviac dozadu. Zhlboka sa nadýchnite, potom vydýchnite a zdvihnite chrbát k stropu ako rozzúrená mačka. S ďalším nádychom brucho klesá smerom k podlahe, ale váš zadok a kľúčne kosti sa zdvíhajú hore. Tento cvik opakujte trikrát.

mačací náklon
Zdroj foto: Shutterstock.com

Šteniatko

Kvoknite si na zem a zatlačte sa prstami na rukách aj nohách pevne do zeme. Potom zdvihnite boky hore a držte kolená vystreté a hýbte popritom bokmi. Ďalej položte jednu pätu na podlahu a nohy zarovnajte za sebou, ohnite koleno nohy, ktorá je vpredu a nohu vzadu vystrite. Následne nohy vymeňte.

šteniatko
Zdroj foto: Shutterstock.com

Výpad

Položte ruky aj nohy na zem a potom jednou nohou spravte krok vpred a pokrčte ju v kolene. Ruky položte vedľa tejto nohy tak, aby prsty boli nad členkom. Ľavú nohu natiahnite za sebou a koleno položte na zem. Chrbticu uržujte natiahnutú a rovnú, lopatky zase dole. Zintenzívnite tento streč, ťahajte boky dopredu a zároveň dole a kľúčne kosti nahor. Potom zmeňte stranu a zopakujte.

výpad
Zdroj foto: Shutterstock.com

Bežecký streč

Spravte výpad a boky zdvihnite až úplne hore. Prednú nohu vystrite čo najviac a ruky umiestnite vedľa členku tejto nohy. Ďalej tlačte pätu zadnej nohy k zemi. Obe nohy udržujte vystreté v rámci možností. Boky stále tlačte hore, hornú časť svojho tela uvoľnite a natiahnite dole cez prednú nohu. Potom nohu vymeňte a zopakujte.

bežecký streč
Zdroj foto: Shutterstock.com

Trojuholníková póza

Postavte sa na obe nohy mierne rozkročmo, položte pravú ruku na pravý členok a ľavú ruku na ľavé rebro. Potom zodvihnite ľavé rameno hore a ťahajte ho doprava. Otočte ľavú nohu tak, aby prsty smerovali dopredu, zatiaľ čo prsty pravej nohy smerujú do strany. Chrbticu udržujte vystretú a očami sledujte ľavú ruku alebo pred seba. Nezabúdajte správne dýchať. Cvik zopakujte na druhú stranu.

trojuholníková póza
Zdroj foto: Shutterstock.com

Odpočinková fáza na záver

Sadnite alebo ľahnite si na zem (môžete zatvoriť oči) a niekoľko minút sa len sústreďte na svoje dýchanie. Potom sa usmejte a hor sa s dobrou náladou do nového dňa!


Prečítajte si tiež:

Nemôžete večer zaspať? Tieto jogové pozície vám pomôžu!

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

Dr.Vitamin - zľavový kupón VIANOCE. 5% zľava pre užívateľov Zdravie.sk !

Špecialista na vitamíny, minerály a doplnky stravy. Obchod kde nájdete všetky vitamíny, minerály a doplnky stravy.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.