V jesennom a zimnom období je veľmi dôležité podporovať vlastnú obranyschopnosť, a to najmä vyváženou zdravou stravou bohatou na vitamíny a minerálne látky. Práve ňou telu dopĺňame potrebné živiny.
Ľudský imunitný systém je v podstate takým zázračným mechanizmom, ktorý chráni náš organizmus pred chorobami a škodlivými mikróbmi. Denne sme vystavení mnohým faktorom, ktoré reálne môžu mať priamy vplyv na oslabenie našej imunity. Stres, nezdravá strava, nedostatočný spánok a zlý životný štýl môžu viesť k oslabeniu obranyschopnosti organizmu. Preto je dôležité poznať spôsoby, ako môžeme podporiť našu imunitu. Jedným z týchto spôsobov sú doplnky stravy, ktoré môžu hrať kľúčovú úlohu v zlepšení našej obranyschopnosti.
Lymfóm patrí medzi najčastejšie hematologicko-onkologické ochorenia, ktoré ročne postihne na Slovensku viac ako 800 nových pacientov.
Vyhnúť sa prechladnutiu počas nestáleho počasia môže byť výzvou, pretože teploty a poveternostné podmienky sa môžu rýchlo meniť, najmä ak príde chladnejší a vlhký vzduch, napríklad po daždi. Nie je to však nemožné.
Organizmus seniora je špecifický, a preto jeho imunita potrebuje iné stimuly, aby sa udržala pri sile. Bude inak rovnako krehká ako kosti ľudí vo vyššom veku a jej ochranný val dokáže s masívnymi následkami prelomiť aj vírus, ktorý by človeku v produktívnom veku spôsobil, povedzme, iba dočasné a nevýrazné zhoršenie zdravotného stavu.
Podľa výskumníkov z Mayo Clinic by mohla byť vakcína účinná v prevencii a liečbe rakoviny prsníka, a rakoviny vaječníkov dostupná za menej ako 10 rokov. Nová vakcína, testovaná v rámci klinickej štúdie, už úspešne zničila rakovinové bunky v tele pacienta.
Vedcom sa opäť podarilo posunúť medicínu o krok ďalej a zistili, prečo sú ľudia voči liečbe antibiotikami stále odolnejší. Ukázalo sa, že baktérie sa v ľudskom tele dokážu meniť tak, aby ich antibiotiká jednoducho nedokázali zacieliť a zničiť.
Ľudský organizmus je neustále atakovaný mnohými faktormi, spôsobujúcimi rôzne ochorenia. Medzi pôvodcov patria vírusy, baktérie, parazity, mikroskopické plesne, huby a celý rad chemických toxínov. Na obranu pred týmito pôvodcami chorôb si ľudské telo počas evolúcie vyvinulo obranný – imunitný systém (IS).
Teplé letné dni plné slnka už pominuli a jeseň prináša chladnejšie, daždivejšie a sychravejšie počasie. Náš imunitný systém sa v jesennom a zimnom období musí častejšie popasovať či už s nádchou alebo inými nepríjemnejšími ochoreniami. Prinášame vám niekoľko tipov, ako udržať svoju imunitu vo forme.
<p>Skončilo leto a odvtedy ste takmer v jednom kuse chorí? Trápia Vás často angíny a chrípky? Ešte sa len začne prechodné obdobie a Vy už trpíte pri predstavách, že kolotoč infekcii dýchacích ciest v rodine sa skončí v lepšom prípade v marci? </p>