Podiel starších ľudí na populácii kontinuálne rastie. Vyšší vek pritom prináša okrem pozitívnych aspektov aj problémy, ako zhoršenie sluchu, či demenciu. Hluk hrá pri týchto diagnózach proti nám, pretože výrazne ovplyvňuje naše zdravie.
Domovy sociálnych služieb už rok fungujú s prísnymi karanténnymi opatreniami. Aj napriek tomu väčšina DSS zápasí s ochorením COVID-19.
Organizmus seniora je špecifický, a preto jeho imunita potrebuje iné stimuly, aby sa udržala pri sile. Bude inak rovnako krehká ako kosti ľudí vo vyššom veku a jej ochranný val dokáže s masívnymi následkami prelomiť aj vírus, ktorý by človeku v produktívnom veku spôsobil, povedzme, iba dočasné a nevýrazné zhoršenie zdravotného stavu.
Väčšina pacientov, ktorí sú dnes liečení liekmi na riedenie krvi tzv. novými antikoagulanciami si od januára 2021 budú tieto lieky hradiť z vlastného vrecka a to od 30 do 80 eur. Do platnosti totiž vstupuje od 1. 1. 2021 nová revízia úhrad z dielne Ministerstva zdravotníctva SR.
Viac ako 20 % pacientom, ktorí utrpeli cievnu mozgovú príhodu, bola zistená fibrilácia predsiení. Pravidelné meranie pulzu a zachytenie nepravidelného srdcového rytmu vie pomôcť pacientom odhaliť ochorenie včas.
Voľnejšie sa bude dýchať nielen nám, ale aj obchodníkom, prevádzkarom reštaurácií, športovísk, fitnesscentier, kín a divadiel.
Prababička sa už teraz teší na svoje 106. narodeniny, ktoré bude mať 3. júna a želá si, aby si počas nich konečne mohla dať dolu rúško.
Dôvod týchto symptómov, ktoré inak nie sú typické pre ochorenie COVID-19, súvisí podľa geriatričky s tým, ako reaguje starší organizmus na chorobu a infekciu ako takú.
Počty nových nakazených koronavírusom sa na Slovensku rapídne zvýšili a žiaľ, začali pribúdať aj obete.
Situácia v Domove sociálnych služieb v Pezinku sa počas Veľkej noci výrazne zhoršila. Počet infikovaných koronavírusom sa zvýšil k 15.4. zvýšil na 69. Celé zariadenie domova seniorov je v karanténe, areál strážia policajti.