3 rýchle cviky: Zoštíhlite si škaredý podbradok doma!

Popri celkovej starostlivosti o telo častokrát zabúdame na jednu dôležitú oblasť tela - bradu a krk. Cvičenie brady pritom tonizuje svaly dolnej časti tváre, vašu čeľuste a krk, ktorej dáva mladistvejší vzhľad. Cvičenie na dennej báze môžu mať prospech na výsledky prirodzeného faceliftingu.

podbradok_dvojita_brada Zdroj foto: Shutterstock.com

1. Vystupujúca brada

Brada má niekoľko svalov, ktoré tvoria spodnú časť tváre a siahajú až po krk. Tónovanie týchto svalov údajne zoštíhľuje prednú časť krku a bradu. Začnite v uvoľnenej polohe. Nakloňte hlavu dozadu, až sa brada vytiahne nahor ku stropu. Zatlačte bradu dopredu. Budete cítiť silný ťah pozdĺž čeľuste a prednej časti krku. Držte pozíciu po dobu 10 sekúnd. Vráťte sa zo záklonu do pôvodnej polohy. Opakujte 20-krát.

2. Pozícia leva

Určite ste o nej už počuli. Pomáha tónovať takmer všetky svaly tváre, ale tiež sa zameriava na dolnú čeľusť, bradu a dekolt. Kľaknite si na zem, ruky si dajte na stehná. Otvorte oči a ústa tak široko, ako môžete. Vyplazte jazyk von, snažte sa dotknúť jazykom brady. Držte túto pozíciu päť až desať sekúnd. Uvoľnite sa. Oddýchnite si na chvíľu a opakujte. Cvičenie môžete robiť tak často, ako budete chcieť. Okrem toho si dokonale prekrvíte tvár, čím ju osviežite.


Súvisiace články:


3. Zdvíhačky hlavy

Ľahnite si na pohovku alebo na posteli tak, aby vám hlava visela cez okraj. Zdvíhajte bradu k hrudníku a zase ju uvoľnite. Cieľom nie je robiť brušné zhyby. Mali by ste cítiť tlak na krku a v dolnej čelusti. Je to cvičenie na podporu a silu svalov brady.

Čokoľvek iné budete pri tom napínať, nie je podstatné. Sledujte si svaly na brade a krku. Držte kontrakciu po dobu niekoľkých sekúnd. Vráťte sa s hlavou späť do východiskovej polohy. Opakujte ešte päťkrát.

Cvičenia by vás mali pomaličky zbaviť prebytočného tuku okolo brady. Kardiovaskulárny a silový tréning buduje nielen svalovú hmotu, ale spaľuje tuk po celom vašom tele, vrátane brady. Cvičte aspoň 30-minút kardio minimálne tri razy do týždňa, aby ste dosiahli najlepšie výsledky a zlepšili aj vzhľad vašej brady.

Buďte informovaní o všetkom, čo Vás zaujíma. Čítajte novinky a zaujímavosti z oblasti zdravia, krásy a životného štýlu.