Slnečné leto dalo vašej pleti poriadne zabrať. Ako ju zregenerovať?

Lenivé letné dni sú skvelé pre vašu psychickú pohodu, no náročné pre vašu pleť. Obdobie po lete preto predstavuje ten správny čas na to, aby ste zjemnili hrubú kožu, zosvetlili starecké škvrny či jednoducho napravili všetky nezrovnalosti na pokožke, ktoré sa počas leta objavili.
### 1. Upokojte spálené miesta na pokožke

Tento tip je určený pre tých z nás, ktorí to na slnku v posledné slnečné dni poriadne prehnali. Ak sa vám na koži urobili nepekné a bolestivé červené spáleniny, najlepšou záchranou je akýkoľvek poopaľovací krém s obsahom panthenolu, ktorý má upokojujúce a chladiace účinky. Výbornou voľbou je aj aloe vera krém, ktorý pokožku upokojuje a dopĺňa jej vlhkosť, čím zmierňuje pálenie.

6 spôsobov ako využiť morskú soľ pre krajšiu pokožku a vlasy

2. Dbajte na zloženie produktov, ktoré používate na pleť

Ak chcete naozaj dostať pleť do stavu, v akom sa nachádzala pred letom, musíte dbať na správne výrobky. Kupujte si predovšetkým tie, ktoré majú vo svojom zložení vitamín C – rozjasňuje pokožku a dodáva jej stratený lesk, a vitamín E – pomáha hydratovať.

3. Hydratácia je na prvom mieste – aj niekoľkokrát denne

Hádam ani nemusíme pripomínať, že po lete potrebuje vaša pokožka neustálu hydratáciu. Kedykoľvek si nájdete chvíľku času, siahnite po hydratačnom kréme a poriadne sa ponatierajte. Zameriavajte sa najmä na dekolt, ruky a tvár. Na druhej strane je výborné nájsť taký hydratačný krém, ktorý bude určený na vypĺňanie a prevenciu jemných vrások spôsobených časom stráveným na slnku.

4. Nočný krém by u vás nemal chýbať

Nič nie je lepšie, ako ísť do postele s nočným krémom masírovaným do vašej pokožky a ráno sa zobudiť sviežo. Nočné sérum je presne to, čo by mala mať každá žena po ruke. Vďaka špeciálnemu dvojitému zloženiu majú nočné krémy ešte silnejšie hydratačné účinky a vašej pokožke dokážu pomáhať zatiaľ čo vy pokojne spíte.

5. Nezabúdajte ani na svoje pery

Aj pery potrebujú ochranu a omladenie rovnako ako zvyšok vašej tváre. Pri výbere balzamu je potrebné prihliadať na SPF v závislosti od citlivosti vašich pier. Najlepšie je siahnuť po balzame s liečivými účinkami a s SPF 30, aby ste zabránili akémukoľvek narušeniu.

### 6. Ak vás trápi akné...

... venujte sa jeho liečbe práve v tomto období. Niektoré typy akné sa zvyknú zhoršovať vo vlhkom a teplom počasí, iné sa zhoršujú pri konzumácií letnej zmrzliny či hot-dogu. Ak vás preto trápi tento kožný problém, sústreďte sa na jeho liečbu a na správnu starostlivosť o takýto typ pleti.


Prečítajte si aj: 6 spôsobov ako využiť morskú soľ pre krajšiu pokožku a vlasy


topkrasa1

Já mám na to opravdu veľmi dobrý recept. pretože milujem slnko a leto. Vždy , ale s opatrnosťou sa slním celé leto. Vždy po lete aplikujem Skinlite Kolagenovú pleťovú masku pre obnovu energie a vybielenie nežiadúcich pigmentových škvrn. V krabičke sú tri masky. Neuveriteľne zregeneruje pleť. Sú tam výťažky z červeného vína a pleť je prekrásna. Na vlasy potom jednoznačne Skinlite professional šampon s arganovým olejom. Momentálne predávajú veľmi výhodne 1 litr tohto šamponu.

cukiluki1

Na pigmentové škvrny jednoznačne intenzivný bieliaci krém so slimačím extraktem od Victorie beauty. Výborná vec!!! Už nič iné nekupujem.