REHABILICA - nové centrum fyzioterapie zlepší vašu kondíciu i stravovanie

Bratislava, 25. september 2018 - či už trpíte bolesťami chrbtice, máte za sebou nepríjemné zranenie, z ktorého sa potrebujete zotaviť, alebo chcete celkovo zmeniť svoj životný štýl, odborníci z centra fyzioterapie REHABILICA sú tu pre vás. Medzinárodne uznávaní špecialisti z oblasti fyzioterapie pomôžu rekreačným i profesionálnym športovcom.
REHABILICA

Zdroj: súkr.archív

Centrum REHABILICA v Bratislave poskytuje fyzioterapeutické služby so zameraním na pohybový systém, pre nešportovcov i športovcov, špeciálne cvičenia a fyzikálne procedúry. Vďaka najnovšiemu technickému vybaveniu a spolupráci s medzinárodne uznávanými odoborníkmi sa radí medzi projekty svetového formátu.

"Naším cieľom je spolupracovať rovnako s nešportovcami, ako i s profesionálnymi športovcami a reprezentačnými športovými tímami Slovenska. Pretože naša krajina je síce malá, ale má dostatok talentovaných ľudí, ktorým treba pomôcť", vyjadril sa garant projektu centra fyzioterapie pre odborné lekárstvo a fyzioterapeutické služby Mgr. Bc. Miroslav Dlhoš, PhD.

Odborníci plánujú byť k dispozícii od pondelka do piatku, približne v čase od 7. do 20. hodiny. V pláne je aj postupné uzavieranie zmlúv so zdravotnými poisťovňami, aby následne tie mohli hradiť pacientom niektoré úkony.

Akých odborníkov nájdete v centre REHABILICA?

Mgr. Bc. Miroslav Dlhoš, PhD. - telovýchovný pedagóg a fyzioterapeut sa venuje svalovej diagnostike a má viac ako 20-ročnú prax s vrcholovými športovcami.

Mgr. Eduard Kučera - fyziotréner, ktorý vie rodičom odporučiť na základe odborných fyzikálnych i psychologických testov, na aký šport a prečo má ich dieťa najlepšie predpoklady.

Doc. MUDr. Karol Hornáček, PhD. - zaoberá sa fyziatriou, balneológiou, liečebnou rehabilitáciou a svalovou diagnostikou.

Mgr. Juraj Németh - zodpovedá za regeneračnú terapiu a fiziofitnes. Jeho špecializáciou je Zen Shiatsu - masážna technika pomáhajúca znovuobnoviť energetickú rovnováhu a naštartovať liečivé procesy.

Mgr. Eduard Polakovič - fyziotréner a výživový poradca, ktorý dbá na prvotriedne suroviny, raw špeciality či očistné smoothies.

Zdravé stravovanie

Zdroj: súkr.archív

Doc. Ing. Igor Hantuch, PhD. - okrem toho, že je otcom našej úspešnej tenistky, je odborníkom na alternatívnu medicínu. Počas svojej praxe sa mu už podarilo vyliečiť mnohých ľudí z vážnych civilizačných ochorení.

Aké služby ponúka centrum REHABILICA?

  • odborné vyšetrenie fyziatrom a fyzioterapeutom

  • diagnostiku kĺbov a svalov

  • cvičenie s fyzioterapeutom - kineziotaping, elektroterapia, cvičenie a manuálna terapia...

  • rôzne druhy masáží - športová, celotelová, reflexná, lymfodrenážna, Zen Shiatsu...

  • rôzne druhy tréningov - pre zdravý chrbát, na redukciu hmotnosti, kondičné...

  • alternatívnu medicínu - diagnostika nelineárnou biorezonanciou

  • nutričné poradenstvo

  • jogové a pilatesové cvičenia

  • stabilizačné cvičenia na balančných pomôckach

  • diagnostika a tréning pre deti a mládež

Centrum fyzioterapie REHABILICA

Zdroj: súkr.archív

Okrem toho budú k dispozícii aj vzdelávacie kurzy pre profesionálov i širokú verejnosť (zdravá chrbtica v práci, sedavé zamestnanie, funkčná strava, kolenné kĺby verzus pohyb...)

"Je dôležité ľudí edukovať ešte skôr, než k nám prídu ako pacienti po operáciách, či so zanedbanou kondíciou", vyjadrili sa garanti vzdelávania Doc. MUDr. Emília Thurzová, PhD., a Doc. Ing. Igor Hantuch, PhD.

Zelenak

môžem iba odporučiť , aj vďaka človeku, ktorý je garantom tohto projektu, som s mojou prasknutou platničkou " v pohode " :) ... chce to len cvičiť a riadiť sa odbornými radami od skúsených a vzdelaných ľudí z centra fyzioterapie " REHABILICA" ...