Ďalšia slovenská firma mení výrobu! Dodáva čistý lieh a začala s výrobou roztokovej dezinfekcie

Spoločnosť St. Nicolaus promptne zareagovala na aktuálnu situáciu na Slovensku a takmer okamžite prijala opatrenia na zmenu výroby.
St.Nicolaus mení výrobu kvôli koronavírusu

Zdroj: Pexels.com

Firma St. Nicolaus obmedzila výrobu octu na linkách Slovenských Liehovarov v Leopoldove a zamerala sa na výrobu čistého liehu, ktorý je potrebný na dezinfekciu - prioritne v zdravotníctve, ale aj v iných oblastiach.

Vedenie spoločnosti prijalo toto zásadné rozhodnutie okamžite, ako sa Slovensku začala situácia ohľadom korona vírusu zhoršovať.

Snažili sme sa čo najrýchlejšie zareagovať na požiadavky nemocníc a zdravotníkov, ktorí sa na nás začali obracať s požiadavkami na zvýšené dodávky čistého liehu. Vďaka niekoľkým zmenám vo výrobe v posledných dňoch ide naša výrobná linka na svoj maximálny technický výkon a darí sa nám vyprodukovať 36 000 litrov čistého liehu denne, ktoré okamžite, bez obmedzenia, distribuujeme podľa objednávok do našich nemocníc, výrobcom zdravotníckych pomôcok, dodávateľom pre nemocnice a lekárňam,“ hovorí Andrej Hronský, generálny riaditeľ St.NICOLAUS.

Okrem nemocníc a zdravotníckych zariadení budú dodávané lekárňam a výrobcom dezinfekčných prostriedkov. Firma až do odvolania, dokedy to bude potrebné, sústredí prioritne svoju výrobu na produkciu ako čistého alkoholu, tak aj na výrobu dezinfekčného roztoku.

V prvom rade bude zabezpečovať dodávky do zdravotníckych zariadení a zdravotníkom, následne aj do voľného predaja.

Vzhľadom na to, že najohrozenejšou skupinou sú seniori a starší ľudia, dodáme zdarma do domovov dôchodcov v okolí našich výrobných závodov čistý alkohol, v prvej várke približne 1 000 litrov, ktorý im pomôže dodržiavať prísne požiadavky na hygienu a dezinfekciu a v prípade potreby obmedzíme aj výrobu liehovín,“ doplnil najbližšie kroky firmy Andrej Hronský.


Prečítajte si aj:

Experimentálny liek na koronavírus v Česku zabral! Stav pacienta, ktorý bol v kritickom stave, sa výrazne zlepšil

Prečo COVID-19 postihuje viac mužov ako ženy?