Na Slovensku sú zimné športy veľmi obľúbené. Okrem turistiky a lyžovania si stále väčšiu popularitu získava aj korčuľovanie, sánkovanie a snoubording. Dobré športové vyžitie, aktívny oddych, blahodarný relax – to sú zážitky, ktoré tieto skvelé športy v zimnom období ponúkajú.
Pokiaľ chcete, aby vám topánky sedeli na nohe ako uliate, pri kúpe si všímajte nielen ich vzhľad a farbu, ale aj konštrukciu, materiál a zošitie. Kvalitná obuv má byť odolná a pružná, nohu má vhodne fixovať a telu poskytnúť stabilitu.
Americký gigant Nike predstavil novú kolekciu tenisiek určenú pre lekárov, ošetrovateľov a zdravotné sestry. Mali by im pomôcť lepšie zvládať dlhé hodiny, ktoré strávia na nohách.
Či už beháte, trénujete tenis, basketbal alebo posilňujete s ťažkými váhami, treba myslieť aj na svoje kolená. Práve tie často neznášajú nárazy a jednostrannú záťaž najľahšie. Dajte si pozor na varovné signály a nepodceňte prevenciu!
Keď pôjdete nabudúce na tréning do posilňovne, pozrite sa, čo majú na nohách ostatní športovci. Niektorí budú mať asi špeciálnu tréningovú obuv, ale mnohí budú mať určite bežecké tenisky, čo je ale zle. Pretože nie na každý šport sú vhodné rovnaké topánky.
Používaním špeciálne tvarovaných vložiek do športovej obuvi, sa znižuje únava, odstraňuje bolesť, zlepšuje pohodlie a v nekonečnom rade sa zlepšuje výkon. No ako si vybrať tie správne pre vaše topánky, nohu i šport, ktorý vykonávate?
Pešia turistika je najjednoduchšou formou aeróbneho cvičenia a Slovensko je na ňu ako stvorené. Chôdza patrí medzi základné ľudské lokomočné činnosti. V poslednej dobe je však veľmi zanedbávaná. Ľudia väčšinou využívajú na prepravu motorové vozidlá, kvôli čomu im klesá fyzická kondícia.
Na rozdiel od iných športov je behanie lacné a jednoduché. Behanie je zdarma, behať sa dá v každom počasí a tiež na akomkoľvek mieste. Tiež je jedno, koľko máte rokov a či ste trénovaní, pretože behať môže skrátka každý. Než prvýkrát vybehnete, je dôležité vedieť, čo si obliecť a obuť, aby vás neodradil hneď prvý pokus.
Školský rok nekladie nároky len na duševné aktivity dieťaťa, ale mení požiadavky aj na pohybovú sústavu školáka. Pri dlhšom monotónnom sedení sa zvyšuje statická záťaž chrbtice, ochabuje brušné svalstvo a kardiovaskulárny aparát je tiež menej „trénovaný“.
Zostáva už len pár dní, kým začne školský kolobeh odznova. Aj keď deti na školu ešte veľmi myslieť nechcú, rodičia musia začať postupne riešiť základné veci – nakúpiť školské pomôcky, vhodnú tašku, prezuvky, a pod.