Trojdňová jablková očista

Keďže sú jablká veľmi zdravé a obsahujú len málo kalórií, na trojdňovú očistu sú ako stvorené. Vďaka prospešným látkam nebudete cítiť hlad, zlepší sa vám trávenie, zvýši sa spotreba kalórií a zníži sa chuť na sladké.

Ako funguje jablková očista?

Vďaka vláknine sa z vášho tela vyplavia škodlivé látky, vyčistí sa hrubé črevo, čím sa zlepší aj trávenie. Jablká obsahujú ovocný cukor, ktorý zníži vašu chuť na sladké. Pektín spôsobí nadutie žalúdka, čím sa zníži pocit hladu. Kyselina jablčná zase rozprúdi látkovú výmenu, a teda aj pálenie kalórií bude oveľa rýchlejšie. Okrem toho vitamín C, na ktorý sú jablká bohaté, posilňuje obranyschopnosť organizmu, vďaka čomu budete menej náchylní na prechladnutie.

Ako na jablkovú očistu?

Na jablkovú kúru telo vopred pripravte, a to jedením ľahkých jedál.

Počas troch dní jedzte neobmedzene jablká rôznych sort. Pokiaľ nie sú jablká ošetrované postrekom, môžete ich konzumovať neošúpané. Dôležité je, aby ste ich dobre požuli, čím zabránite nadbytočnému prekysličeniu organizmu. Keďže jablká obsahujú veľa vody, stačí, ak budete piť dva litre tekutín denne.

Avšak pred jedením jabĺk a aspoň polhodinu potom nepite. Namiesto minerálok či čistej vody, si môžete uvariť aj jablkový čaj.


Vyskúšajte tiež:

Detox tela – najlepšie potraviny a bylinky