Vydajte sa na chutný výlet za zdravým exotickým ovocím

Keď idete ochutnať jahody, marhule či limetky, viete presne, čo za chuť očakávať. No čo so zvláštne vyzerajúcim vzácnym ovocím, ktoré sa ešte k tomu aj smiešne volá? Stojí za to rozšíriť si obzory a ochutnať delikátne ovocné špeciality z blízkej aj ďalekej exotiky.

Aj webová stránka ChooseMyPlate.gov pripomína, že väčšina ovocia má prirodzene nízky obsah tuku, sodíka a kalórií – bez cholesterolu. Ovocie je zdrojom dôležitých živín, ako je draslík, vláknina, vitamín C či kyselina listová.

A najlepšie zo všetkého je, že diéta bohatá na rastlinné potraviny, inými slovami na zeleninu a ovocie, môže pomôcť znížiť riziko srdcových ochorení, obezity či cukrovky 2. typu.

Susan Bowermanová prináša niekoľko tipov, ktoré vás zavedú do exotiky na vašom tanieri:

Liči (dvojslivka)

Tento ovocný klenot má veľkosť vlašského orecha a na kožovitej šupke sú zaoblené výrastky – túto kožu, prosím, nejedzte! Zrelé ovocie spoznáte podľa farby, má sýto ružovú až červenú farbu. Liči síce prichádza aj v konzervách, ale prečo si nevychutnať čerstvé ovocie pestované v strednej a Južnej Amerike alebo v Ázii, ak je k dispozícii? Stačí len ošúpať šupku. No a pozor ešte na kôstku. Okrem vitamínu C obsahuje liči aj B-komplex vitamíny, minerály draslík a meď.

Dračie ovocie

Toto ovocie pôvodom zo Strednej, Južnej Ameriky a Mexika rastie na popínavých kaktusových rastlinách. Existujú tri hlavné druhy tohto ovocia, pričom ho možno nájsť aj pod inými názvami ako napríklad aj Pitahaya alebo Pitaya. Má oválny tvar s ružovočervenou vonkajšou šupkou a zelenými listami. Vnútorná dužina obsahuje malé čierne semienka a jej chuť pripomína melón, kivi a hrušku. Väčšina ľudí je dračie ovocie surové a chladené, ale dá sa aj ugrilovať. Tento „výživný drak“ obsahuje vitamín C spolu s draslíkom, horčíkom, fosforom a lykopénom.


Prečítajte si o dračom ovocí viac:

Čudo zvané dračie vajce


Karambola (čínska hviezdica)

Táto sladko-kyslá špicatá kráska známa ako karambola, sa môže stať hviezdou vášho ovocného výberu. Doslova. Zreje do podlhovastého tvaru s piatimi rebrami, ktoré vyzerajú ako hviezdice. V ideálnom prípade by ovocie malo mať jasne žltý tón. Môže byť sladká alebo kyslá, alebo aj oboje, s náznakmi chute citrónu, ananásu, jablka a slivky. Toto hviezdne ovocie rastie v juhovýchodnej Ázii, Latinskej Amerike a na Floride. Áno, môžete zjesť celé ovocie aj so šupkou, tak ho len nakrájajte a vychutnávajte.

Niektorí ľudia robia z tohto ovocia džem či zmrzlinu.

Karambola sa vyznačuje vysokým obsahom flavonoidov, ktoré obsahujú silné antioxidanty, B-komplex vitamíny spolu s potrebným vitamínom C.

Kumkvat (alebo aj kumkvát)

Tento malý kumkvat sa veľmi podobá mláďaťu pomaranča. Až šesť odrôd rastie po celom svete – v Japonsku, Indii, na Filipínach, v juhovýchodnej Ázii, v Kalifornii, na Havaji a na juhovýchode USA, najmä na Floride. Je to nádherná kombinácia šťavnatej, ale sladkej chuti. Ak ich nechcete šúpať, nemusíte sa báť, môžete jesť aj šupku – je plná vlákniny.

Avšak pozor, nejedzte semená!

Ak šupka krásne vonia, je to vďaka jej citrusovým éterickým olejom. S primeranými hladinami vitamínov B a veľkým množstvom vitamínu C poskytuje kumkvat aj malé množstvo vápnika.

Fejchoa (ananásová guava)

Ak viete ako vysloviť meno tohto ovocia, ste na polceste k vychutnaniu si jeho pozoruhodnej chuti. Je to zelené oválne ovocie, tiež prezývané „ananásová guava“. Pestuje sa v Južnej Amerike a na Novom Zélande. Dá sa jesť hneď ako spadne zo stromu.

V obchode ho pred kúpou jemne stlačte – ak sa dá stlačiť, je pripravené na konzumáciu.

Fejchoa je určená skôr na okamžitú konzumáciu, ani v chladničke ju radšej nedržte dlhšie ako 2 dni. Ovocie najprv rozkrojte na polovicu a vyberte jeho skvelú dužinu. Rovnako ako jeho ostatní ovocní kamaráti, fejchoa je plná vitamínu C, niektorých vitamínov B a užitočného množstva vápnika, horčíka a fosforu.

Durian

„Odvážiš sa ochutnať durian?“ Ak sa vás niekto takto vyzve ku konzumácii tohto ovocia, je to najmä preto, že toto mohutné ovocie z juhovýchodnej Ázie vonia ako špinavé ponožky, benzín alebo niečo podobné. Hoci má toto ovocie tŕnistý vonkajší povrch, ktorý v najlepšom prípade robí jeho držanie veľmi nepohodlným, niektoré veci stoja za to a toto ovocie môže byť práve pre vás.

Obsahuje päť strukov naplnených mäkkou žltou alebo červenou dužinou a len niekoľko semien. Gurmáni prirovnávajú dužinu chuťou ku karamelu, syru alebo dokonca ku crème brûlée a semená môžete dokonca variť alebo piecť. V juhovýchodnej Ázii je toto ovocie obľúbenou prísadou do dezertov. Durian sa môže pochváliť množstvom vitamínu C, vitamínov skupiny B-komplex, množstvom draslíka a významnou hladinou aminokyseliny zvanej tryptofán.

Pokojne ďalej jedzte jablká, pomaranče a banány, ale keď sa prebudí váš zmysel pre dobrodružstvo, pohľadajte v obchode tieto exotické druhy ovocia. A pamätajte, pestrosť je skutočne korením zdravého stravovania.


Prečítajte si aj tento článok:

Exotické kivi: proti infekciám i anémii