Návštevy parkov, mestských zelených plôch či komunitných záhrad môžu u ľudí žijúcich v mestách súvisieť s nižšou potrebou užívania liekov proti úzkosti, nespavosti, depresiám, vysokému krvnému tlaku či astme.
Stúpajúcimi cenami energií je ohrozené aj duševné zdravie ľudí, uviedla ekopsychologička a iniciátorka iniciatívy Psychológia za klímu, Patrícia Gajdošociová.
Celosvetovo trpí depresiou cca. 322 miliónov ľudí, pričom 2x častejšie ide o ženy. Všeobecne sa depresia najviac vyskytuje vo vekovej skupine 30 – 40 rokov. Pomôcť môžu odborníci- psychológovia, psychoterapeuti či psychiatri. Jedinečný terapeutický potenciál má však aj látka ukrytá v rastlinách konope. Počuli ste už o účinkoch CBD na zdravie?
Prečo COVID-19 ovplyvňuje sluchový systém, zostáva zatiaľ nejasné. Môže sa stať, že koronavírus SARS-CoV-2 priamo poškodzuje tkanivá zapojené do sluchového systému.
Búši vám srdce, zviera hrudník, nemôžete sa nadýchnuť. Tak sa prejavujú úzkosti, ktoré dokážu poriadne znepríjemniť život. Spoznáte ich podľa toho, že neviete, čoho sa presne bojíte, ale je to hrozné. Ako s nimi bojovať?
Pandémia nového koronavírusu je pre väčšinu z nás bezprecedentnou situáciou, s akou sme sa doposiaľ nestretli a nevieme na ňu reagovať. Ako si v tejto situácii udržať mentálne zdravie? Aj zdraví a aktívni ľudia si potrebujú v čase pandémie chrániť svoje psychické zdravie pred stresom.
Možno, že vy máte to šťastie, tešíte sa dobrému zdraviu aj psychickej pohode. Avšak práve ľudská myseľ dnes skutočne trpí, a to nielen u dospelých, ale aj detí.
Kvôli úzkosti a stresu v čase pandémie COVID-19 nakupujú ľudia viac vecí, než chcú a potrebujú. Nakupovanie nám vytvára okamžité uspokojenie, ktoré je tak trochu falošné.
Depresia je závažné psychické ochorenie, ktoré vedie k pocitom smútku, beznádeje, k strate prežívania radosti či energie.
Keď nabudúce zacítite aj ten najslabší závan kávy z ďalekej kaviarne alebo si všimnete, že zaliata šálka kávy pre vás vonia podozrivo silno, stojí za to sa opýtať, či váš kofeínový zvyk nezašiel príliš ďaleko.