Spájajú sa s bolesťou, obmedzením a celkovým dopadom na kvalitu života človeka, najmä v pokročilejších štádiách. Napriek tomu hemoroidy ľudia dlho podceňujú a návštevu lekára stále odkladajú.
Vysoké teploty sú záťažou pre celý organizmus a pre dolné končatiny obzvlášť. Krv sa v nohách hromadí a spôsobuje pocit ťažoby, bolesť a opuchy.
Prebytočná krv, ktorá sa hromadí v dolných končatinách počas dlhého sedenia či státia, vďaka tomu odtečie, a človek pocíti úľavu.
Hemoroidálnym ochorením, známym tiež ako zlatá žila, trpí až polovica populácie nad 50 rokov. Zbystriť pozornosť by mali aj tí, ktorí majú problémy so žilami, pretože až polovica z nich podľa štatistík prekoná hemoroidy aspoň raz.
Začína sa to pocitmi ťažkých unavených nôh, nočnými kŕčmi, pálením a svrbením, bolesťami pozdĺž žíl, pocitmi napätia, častou bolesťou, najmä pri dlhom sedení alebo státí alebo zvýšenou svalovou únavou.
Pod pojmom krvný obeh rozumieme obeh krvi, ktorý rôznymi kanálmi prúdi celým telom. Poruchy krvného obehu - zaužívaný hovorový, ale neodborný názov skrýva v sebe ochorenia, ktoré súvisia s prekrvením organizmu
Opuchnuté nohy sú len príznakom, nie diagnózou. Príčinou ich vzniku môže byť nedostatočnosť krvného obehu a srdca, porucha lymfatického systému, krvná zrazenina, poškodenie obličiek alebo nedostatočná funkcia štítnej žľazy.
Pojem trombózy je odvodený od gréckeho slova thrombosis, ktoré možno preložiť ako zrážanie. Tým, že sa v cieve (žile) vytvorí krvná zrazenina, je vyvolané jej zúženie, resp upchatie. Veľmi potrebná je včasná diagnostika a liečba, pretože inak riskujete svoj vlastný život!
Ateroskleróza je porušenie sa normálnej štruktúry a funkcie cievnej steny, vytvárajú sa aterómy, ktoré zužujú lúmen cievy. Zmnožením väziva a ukladaním vápenatých solí sa znižuje pružnosť cievy.