Ako sa dostať do letnej formy?

Genetika síce predurčuje naše prirodzené krivky, ale vďaka dôkladne a cielene naplánovanému fitness programu vieme dosiahnuť mnoho. Samantha Clayton, viceprezidentka pre vzdelávanie a fitness v spoločnosti Herbalife Nutrition, poradí, ako dostať telo do letnej formy ešte predtým, než siahneme po plavkách a letných outfitoch.

Denný fitness plán na 6 týždňov

Pomôže s problémovými partiami ako pás, zadok a stehná.

Pondelok– beh alebo chôdza do kopca (30 minút)

Prečo? Cvičenie (do kopca) je ako vzpieranie pre váš zadok a stehná. Tieto fitness aktivity pomôžu pekne zdvihnúť túto časť tela a vďaka behu (alebo chôdzi), ktorý je kardiovaskulárnym cvičením, spálite aj tuky.

Utorok – drepy, výpady, cviky „horolezec“ a výstupy na lavičku

Dajte si po 15-krát z každého cviku, celú sadu cvikov zopakujte 4-krát. Časom môžete pridať aj závažie – začnite napríklad s fľašou vody a neskôr sa môžete prepracovať aj k väčším váham pre zvýšenie obtiažnosti cvikov.

Prečo? Budovanie silných stehenných a sedacích svalov vám môže pomôcť na ceste za vytúženým vzhľadom – vypracovanou spodnou časťou tela.

Streda – oddych a strečing

Prečo? Oddychové a zotavujúce dni sú rovnako dôležité ako tréningové dni. Telo tak získava čas na regeneráciu. Strečing počas oddychového dňa pomôže uvoľniť boľavé svaly a budete sa cítiť lepšie.

Štvrtok – intervalové cvičenia

Beh s vysokými kolenami, kliky, brušáky, úklony do strán v stoji, skákanie na jednej nohe, skákanie cez švihadlo. Každý cvik robte po dobu 45 sekúnd, oddýchnite si 15 sekúnd. Celú sadu opakujte 30 minút.

Prečo? Intervalové cvičenie je ideálne na spaľovanie tukov. Týmto spôsobom dokážete dosiahnuť hmatateľné výsledky v relatívne rozumnom čase. Vybrané cviky sú zamerané najmä na posilnenie telesného jadra. Vždy, keď sa telo snaží nájsť rovnováhu, napríklad ak stojíte na jednej nohe, práve vaše telesné jadro sa aktívne zapája do celého procesu.

Piatok – aktívny oddychový deň

Choďte sa pobicyklovať, zaplávať si alebo si vybehnite na prechádzku do lesa – resp. robte akúkoľvek fyzickú aktivitu v pomalom ale vytrvalom tempe jednu hodinu.

Prečo? Trochu voľnosti vo výbere nikdy nezaškodí a najmä človek si vyberie takú aktivitu, ktorá ho baví. Nepretržité cvičenie povzbudzuje vaše telo k spaľovaniu tukov a pridaným bonusom je, že vám pomôže uvoľniť sa, keďže robíte niečo, čo je zdravé a prináša vám potešenie.

Sobota – náročný tréningový deň

Dajte si čo najviac do tela a potrápte svoj zadok a trup zo všetkých uhlov.

Prečo? Šikmé pohyby vám pomôžu vypracovať strednú časť tela a spevniť svalstvo v spodnej časti tela.

Nedeľa – oddych a zotavenie

Prečo? Oddych je pre telo rovnako dôležitý ako záťaž. Tak si môžete „vyložiť nohy na stôl“... Aspoň od cvičenia.

Odporúčame držať sa tohto fitness plánu po dobu minimálne šiestich týždňov v kombinácii s rozumne nastaveným stravovaním. Na konci vášho úsilia sa vám telo odvďačí vyváženým a vytónovaným vzhľadom. Nie nadarmo sa hovorí „v zdravom tele, zdravý duch“!


Pozrite si tiež:

Rysovačka do plaviek na poslednú chvíľu: cvičte toto

Damion

na to je velmi dobry bicykel a kolobežka. Hlavne kolobežka skvelo tvaruje spodnu čast tela, hlavne u žien. Preto som si kupila Micro skladaciu kolobežku a jazdim na nej do i z prace