Diagnostikovať Parkinsonovu chorobu je v súčasnosti pomerne náročné, keďže nemá špecifické príznaky, ktorými sa prejavuje.
Pravidelná fyzická aktivita má množstvo dokázaných zdravotných výhod, napríklad znižuje množstvo telesného tuku a krvný tlak a zároveň dlhodobo zlepšuje kondíciu a spánok.
Návštevy parkov, mestských zelených plôch či komunitných záhrad môžu u ľudí žijúcich v mestách súvisieť s nižšou potrebou užívania liekov proti úzkosti, nespavosti, depresiám, vysokému krvnému tlaku či astme.
Emisie toxických chemikálií a karcinogénov z plynových sporákov vytvárajú podľa vedcov vnútorné znečistenie horšie ako automobilová doprava.
Jed austrálskej chobotnice by podľa vedcov mohol pomôcť pacientom s tzv. BRAF mutáciou melanómu, nachádzajúcou sa takmer v polovici všetkých zistených prípadov tohto druhu rakoviny kože, ktorá je mnohokrát odolná voči aktuálne dostupnej liečbe.
Najnovšia štúdia uvádza, že zvyšujúci sa počet šlofíkov súvisí s vyššou pravdepodobnosťou vzniku miernej kognitívnej poruchy alebo Alzheimerovej choroby.
Pri skúmaní vodných tokov po celom svete sa v nich našli vysoké koncentrácie paracetamolu, nikotínu, kofeínu, ale aj liekov proti epilepsii a cukrovke.
Význam inzulínu sa nezmenil ani po sto rokoch od prvého podania tohto hormónu, ktorý znižuje koncentráciu cukru v krvi. Počet osôb trpiacich cukrovkou vo svete stále rastie.
Vedci upozorňujú, že antibiotiká sú nenahraditeľné, a pokiaľ prestanú účinkovať, nebude na niektoré ochorenia účinná liečba.
Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) prvýkrát po takmer dvadsiatich rokoch schválil nový liek proti Alzheimerovej chorobe. Niektorí odborníci však tvrdia, že neexistuje dostatok dôkazov o tom, že by liek chorým skutočne pomáhal.