Zápcha nám vie poriadne skomplikovať život. Pocit nafúknutého brucha a plných čriev je nielen nepríjemný, ale aj nezdravý. No a následné vyprázdnenie po dlhšom čase môže byť dokonca veľmi bolestivé. Ruku na srdce, o koľko lepšie by ste sa cítili, keby ste vedeli vyprázdniť hrubé črevo každý deň?
Téma o ľudských plynoch nie je obľúbeným rozhovorom, ktorý medzi sebou ľudia zvyknú viesť. Hoci to nie je príjemné, je nutné riešiť a liečiť problémy týkajúce sa častých plynov či iných neobvyklých príznakov.
Pozícia v spánku je často otázkou pohodlia, no možno ju zvoliť aj na základe toho, aké ochorenie vás momentálne sužuje. Existujú vhodné polohy pre spánok, ak vás trápi bolesť chrbtice či iné bolesti.
Bolesť brucha patrí k jedným z najčastejších, pričom každá tá bolesť môže naznačovať niečo iné. Zorientujte sa v tom a zistite, ako je na tom vaše zdravie.
Je to celkom prirodzená vec a pritom ju veľa ľudí robí nesprávne. Spôsob vykonávania potreby, presnejšie poloha nášho tela je u väčšiny ľudí nesprávna. Ako teda sedieť na WC, aby sme predišli rôznym komplikáciám a následným ochoreniam?
Mesiace november až apríl znamenajú zvýšené riziko výskytu nebezpečného respiračného syncyciálneho vírusu, ktorý predstavuje výrazné komplikácie v podobe zápalu priedušničiek a pľúc, ako aj zvýšené rizika rozvoja alergií a astmy.
Zvýšený cholesterol trápi mnoho ľudí a vôbec nemusí byť jeho príčinou vyšší vek, či obezita. Zlé hodnoty cholesterolu majú aj štíhli a mladí ľudia, dokonca aj deti. Na vine je častokrát stres, ale najmä zlá životospráva. Ak vám váš lekár zistil z krvi zvýšený cholesterol, nezúfajte. Dokážete ho dostať do zdravých hodnôt aj bez tabletiek.
Hoci väčšina ľudí nechce veľmi rozprávať o svojej stolici, práve táto funkcia ľudského tela nám môže prezradiť viac. Zmena stolice môže byť spôsobená zmenou stravy, ale i môže tiež znamenať i to, že vaše telo bojuje s nejakou infekciou.
S príchodom chladného počasia je nutné posilňovať náš imunitný systém, aby sme predišli nepríjemnému prechladnutiu. Čo však robiť, ak už sedíme doma so sopľavým nosom?
Napriek tomu, že hemofíliu nie je možné vyliečiť, pravidelnou starostlivosťou a preventívnym podávaním faktorov zrážania krvi, sa život hemofilikov kvalitou približuje zdravým ľuďom. Niektorým pacientom však takáto liečba nestačí. Ide najmä o komplikovanejšie prípady vrodenej hemofílie. Tu sa osvedčila liečba aktivovaným faktorom VII.
Mnoho ľudí si myslí, že o svojom organizme vie všetko, no vo väčšine prípadov sa mýlia. Veľa z nás nemá ani potuchy o niektorých zákutiach ľudského tela...
Antibiotiká sú dnes nenahraditeľné. Čoraz väčším nebezpečenstvom sú však rezistentné baktérie. Bez antibiotík si s infekciami neporadíme, na rezistentné zase antibiotiká nezaberajú.
Hemofília je vzácna porucha zrážania krvi, pri ktorej organizmus nevie zastaviť krvácanie. Táto dedičná choroba dnes už nezávisí len na transfúzii krvi, veda stále napreduje a priniesla mnoho iných možností. Vďaka pokrokom sa kvalita života chorého jedinca už pomaly vyrovnáva bežným ľuďom.
Diagnostika stavu na základe jediného príznaku môže byť ťažká. Príčinou našich častých studených rúk môže byť chladné počasie, problémy s cievami alebo nervami v rukách. Keď vám je na ne stále zima a cítite sa bez energie, príčiny sa zužujú.
Zrak je pre človeka najdôležitejší zmysel, až 80 % informácií vnímame práve očami. Keďže očná šošovka nikdy nie je schopná regenerácie prirodzenou cestou, je ochrana očí pred UV žiarením o to dôležitejšia. Vyberte si preto tie správne okuliare a zaraďte do svojho jedálnička potraviny, ktoré sú dobrou prevenciou pred poškodením zraku.
Žijeme v hektickej dobe, kedy by sme si mali ostražitejšie strážiť svoj krvný tlak. Najrizikovejšími skupinami sú ľudia chorí na cukrovku, tehotné ženy a starší ľudia. No každý by si mal aspoň raz za čas skontrolovať svoj tlak aj doma.
Tento drobný hmyz máva hrdzavú až čiernu farbu a jeho veľkosť sa pohybuje okolo 1,5 - 3,5 cm. Hoci nie sú prenášačmi infekčných ochorení, ich výskyt v domoch či panelákoch vie poriadne znepríjemniť život. Ako sa ich zbaviť?
Osteoporóza je nepríjemné a závažné ochorenie kostí, pri ktorom sa znižuje obsah kostnej hmoty a zvyšuje sa riziko zlomenín kostí. Čo vám pomôže ochrániť si svoje kosti?
Mnohokrát nesúvisí s nadbytočnými kilami a vie potrápiť i ľudí s navonok zdravou životosprávou. Pozrite sa, aké potraviny tento problém najčastejšie spôsobujú a na čo si ešte dávať pozor, ak nechcete mať nafúknuté brucho. A prípadne, čo vám pomôže, ak vás nafukovanie brucha trápi už dlhší čas.
Ide o chromozómovú odchýlku, vyskytujúcu sa pri ženskom pohlaví. Jedným z príznakov je podpriemerná výška takto postihnutých dievčat. Rastový hormón pomáha nielen s výškou, ale je dôležitý aj pre neskoršie začatie hormonálnej liečby.