Jedným z dôležitých zmyslov človeka je zrak. Pretože problémy s videním sú staré ako ľudstvo samo, tieto poruchy sa už predošlé generácie snažili riešiť výrobou pomôcky, ktorá by pomáhala slabčie vidiacim ľuďom.
Nie nadarmo sa v jednom z prísloví hovorí o tom, že“ čistota, pol života“. O tom niet pochýb, veď očista nášho tela by mala byť každodennou samozrejmosťou. Napriek tomu hygiena intímnych častí tela je ešte i dnes stále tabuizovaná. Pritom správnou hygienou genitálií či konečníka možno predchádzať neraz aj rôznym ochoreniam, medzi ktoré nesporne patrí rakovina hrubého čreva, hemeroidy a v neposlednom rade sú to aj vaginálne problémy.
Kto z nás po novom roku bojuje s predsavzatím zhodiť nejaké to kilo navyše? Možno by sme sa skôr mali pýtať, kto nebojuje, pretože tých je naozaj málo. Každá máme nejaké to problémové miestečko, z ktorého tá „slaninka“ skrátka nie a nie ísť dolu. Jednorazové diéty sú pekná drina a navyše sú potom hneď nežiaduce kilá späť. A tak prinášame zopár tipov na pomocníkov z oblasti elektroniky, ktoré môžu aspoň trochu pomôcť zbaviť sa tukov natrvalo.
A je to tu. Slnečné lúče už dávno nezohrievajú, len sem tam vykúkajú spoza sivých mrakov. Na opaľovanie môžete zabudnúť, kúpanie si užijete iba v aquaparkoch. Ak však patríte k tým, čo ich tento druh relaxu nijako neláka a túžite po pravom letnom osviežení pri mori aj v zime, vôbec nemusíte zúfať. Nič nie je nemožné. Aj v decembri sa môžete vyvaľovať na pláži a predstavovať si, ako kolegovia doma odhadzujú sneh...
S rôznymi „formami jesenného splínu“ sa stretol snáď každý z nás. Smutné nálady, pocity vyčerpanosti, či nedostatok energie, ktoré pociťujeme od začiatku októbra prakticky až do Vianoc, majú na svedomí predovšetkým vrtochy jesenného počasia. Svoje urobia aj skracujúce sa dni a s nimi spojený nedostatok svetla.
Milujeme ich žiarivú farbu, neodolateľnú chuť, jemnú vôňu... Jahody sú jednoducho voňaví poslovia leta a v kuchyni sa nám udomácnili už dávno. Čo tak vpustiť ich sviežosť aj do svojho šatníka, kúpeľne, či dokonca do spálne?
Pojem syndróm X znie ako názov akejsi zákernej choroby spojenej s mimozemšťanmi a filmami z oblasti sci-fi, táto porucha zdravia sa však prejavuje u vzrastajúceho počtu Európanov...
V oblasti výživy a zdravia je hlavná pozornosť zameraná na zloženie našej stravy a na to, ako potrava ovplyvňuje nebezpečie vzniku rôznych chorôb. Oveľa menšia pozornosť je oproti tomu tradične zameraná na našu telesnú aktivitu.
Výsledky štúdie najväčšieho a najmodernejšieho laboratória v strednej Európe, Medirex, a.s., upozorňujú na výrazný nedostatok vitamínu D v slovenskej populácii.
Telesná aktivita súvisí so zdravotným stavom a životným štýlom, pričom by sa mala stať každodennou samozrejmosťou pre každého. S nárastom obezity a súvisiacimi ochoreniami je dnes telesná aktivita dôležitejšia ako kedykoľvek predtým.
Ľudské telo je predurčené k pohybu; telesná aktivita poskytuje celý rad telesných, spoločenských a psychologických výhod. Pripravili sa nové návody, ktoré majú Európanom dopomôcť k lepšej kvalite života prostredníctvom zvýšenej aktivity.
Každý človek má svoju vlastnú pamäť, ktorá funguje jedinečným a odlišným spôsobom. Niekomu môže slúžiť dobre, no iní s ňou môžu mať problémy. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí veľmi často zabúdajú a bez zapísania si nedokážu nič zapamätať, tieto tipy vám môžu len pomôcť.
Sedenie sa stáva najvyužívanejšou polohou v práci, na cestách a aj pri odpočinku. Neprirodzená poloha pri sedení spôsobuje preťaženie, zvýšené napätie tkanív a vedie k fyzickému a psychickému nepohodliu, ktoré sa negatívne odráža na človeku. Ako správne sedieť, na čo si dávať pozor a ďalšie informácie, môžu byť pre vás práve z týchto dôvodov neoceniteľné.
Technický pokrok nám umožňuje moderný spôsob života, ktorý prináša zmenu spôsobu práce a pohybovej životosprávy. Dnes trávi väčšina ľudí 6-9 hodín denne v neekonomickom sede. Po práci nasadneme do auta a doma oddychujeme na sedačke. Málo zdravého pohybu a obrovské staticko-stabilizačné nároky na pohybový aparát pri sede negatívne ovplyvňujú zdravie človeka.
(ZDRAVIE.sk z INFOPACIENT magazínu) Aj keď sú onkologické ochorenia v poslednom období doslova strašiakom ľudstva, pravdou ostáva, že na slovensku na ne zomiera o polovicu menej ľudí ako na kardiovaskulárne. Povedzme si niečo o rizikových faktoroch najčastejších ochorení u nás.
Z každej strany počúvate o ochrane kože pred UV žiarením a ja Vám chcem poradiť: nechráňte sa hystericky. Je pravda, že nadmerné pôsobenie UV žiarenia na pokožku, zvyšuje riziko jej zhubného ochorenia. Na strane druhej je UV žiarenie takmer nenahraditeľným faktorom, ktorý podporuje tvorbu vitamínu D.
Naučte svoju bielizeň hovoriť rečou vášho tela.
Prišla jar a môžete sa začať lopotiť na záhrade a v sade, hnať sa lesom v teniskách alebo na bicykli po hrádzi, upratovať garáž a pivnicu a vyhadzovať staré veci – ale buďte pri tom všetkom opatrní. Experti z Americkej ortopedickej spoločnosti upozorňujú, že jarné aktivity spôsobujú veľký podiel na všetkých úrazoch.